Seime pristatyta paroda „Senosios Tauragės fotografijos“

Tauragė
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Lapkričio 7 dieną Seimo narės Aušrinės Norkienės iniciatyva Seimo rūmuose atidaryta iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fondų parengta paroda –„Senosios Tauragės fotografijos“.

Eksponuojamose nuotraukose atskleidžiami miesto architektūriniai pokyčiai XX a.

Parodos atidaryme muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus pristatė, kokiu principu nuotraukos buvo atrinktos parodai, o istorijos-etnografijos skyriaus vedėjas Darius Kiniulis detaliau papasakojo apie XIX ir XX amžių įvykius Tauragėje.

Į parodos pristatymą, vykusį Spaudos konferencijų salėje, atvyko LR Seimo narys, Tauragės garbės pilietis Eugenijus Jovaiša. Akademikas ypatingai pasidžiaugė archeologiniais tyrimais, kuriuos kadaise vykdė Dauglaukyje ir prasitarė, kad artimiausiu metu išeis jo nauja knyga. Be to, E. Jovaišos iniciatyva elektroninėje erdvėje pasirodys archeologinių radinių daugiafokusinių nuotraukų svetainė, todėl patyrinėti ikiistorinius laikus jau greitai bus galima savarankiškai.

Tauragiškius sveikino politologas, teisininkas, istorikas, socialinių mokslų daktaras tauragiškis Alvidas Lukošaitis, pasidžiaugęs jau ne pirma tauragiškių paroda Seime.

Tauragės garbės pilietis Albinas Batavičius bandonija atliko keletą autentiškų savo gimtojo krašto kūrinių. Muzikantas pasakojo, kaip buvo tiesiamas plentas nuo Tauragės link Skaudvilės. Plentas ir Tauragė ypatingai susiję, nes pastarasis anuomet buvo priežastis dėl ko taip sparčiai plėtėsi miestas.

Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ pirmininkas Eugenijus Šaltis pristatė poetinį tekstą apie Tauragės vandenvardžius. Jo kūrinys patrauklia literatūrine kalba tapo lyg gidu po vandens kelių išvagotą kraštą. Nuskambėjo ir legenda apie „tauro ragus“, dabar kabančius atnaujintoje Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ gamtos ekspozicijoje.

Parodoje galima pamatyti, kaip atrodė Tauragė Rusijos imperijos sudėtyje, Pirmojo pasaulinio karo metais, tarpukariu, Antrojo pasaulinio karo metais bei sovietmečiu. Ypač didelius miesto architektūrinio vaizdo pasikeitimus nulėmė karai. Po paskutiniojo mieste buvo išlikę vos apie 20 proc. pastatų. Per XX amž. Tauragė stipriai keitėsi, kai kurios vietos atrodo netgi visiškai neatpažįstamai.

Paroda „Senosios Tauragės fotografijos“ Seime bus eksponuojama dvi savaites.

Pasibaigus parodos pristatymui Seime, tauragiškiai aplankė Lietuvos Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, Kazickų rezidenciją.