Angle down Atgal

Seime neužteko balsų įtvirtinti pataisas, įteisinančias valstybines vaistines

Seimas antradienį negalėjo nuspręsti dėl pataisų, numatančių valstybines vaistines, nes pritrūko parlamentarų balsų.

Balsavimui užsiregistravo 61 Seimo narys, visi balsavo už. Norint priimti įstatymo pakeitimus, dėl jų turi balsuoti bent 71 parlamentaras. Dėl jų bus balsuojama kituose Seimo posėdžiuose.

Pagal įstatymo projektą, valstybinė vaistinė būtų vadinama ligoninės vaistine ir galėtų vaistinius preparatus išduoti ir gyventojams, o ne tik gydomiems toje įstaigoje, kaip yra dabar.

Seimas nepritarė Jurgio Razmos siūlymui, kad ligoninės vaistinėje vaistiniai preparatai galėtų būti parduodami gyventojams tik tuo laiku, kai atitinkamame mieste nėra nei vienos dirbančios vaistinės. Parlamentas taip pat nepritarė jo pasiūlymui neleisti ligoninės vaistinėms vykdyti internetinės prekybos.

Valdantieji teigia, kad valstybinių vaistinių steigimas padidins konkurenciją.

Įstatymo pakeitimai, jei jiems pritars Seimas ir prezidentas, įsigaliotų nuo 2021 metų sausio 1 dienos.

Savo ruožtu Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė Eltai sakė, kad iniciatyva steigti valstybines vaistines ne padidintų konkurenciją rinkoje, o ją iškreiptų, sukurdama skirtingas sąlygas verslui.

„Šis projektas negali paaiškinti jokio kito tikslo, kaip tik norą įvesti valdiškų vaistinių tinklą. Čia negalime kalbėti, kad tokiu būdu valstybė didins konkurenciją, priešingai, ji ją iškreips, sukurdama skirtingas sąlygas verslui, naudodama valstybės infrastruktūrą, švaistydama mokesčių mokėtojų pinigus ir didindama korupciją“, – Eltai kiek anksčiau teigė K. Nemaniūtė-Gagė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite