Angle down Atgal

Seime kelią skinasi įstatymo pataisos įteisinti apsikeitimą šnipais

Seimas po pateikimo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis būtų keičiamas Baudžiamojo kodekso straipsnis, detalizuojantis galimybę teisiniu keliu sugrąžinti užsienyje esančius lietuvius, nuteistus už šnipinėjimą. Vienas iš projekto tikslų taip pat yra šnipų apsikeitimo su kita valstybe galimybės sudarymas.

Už įstatymo projektą balsavo 101 Seimo narys, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 4 parlamentarai.

Projektu siūloma apibrėžti Lietuvos prezidento teisę suteikti malonę dėl šnipinėjimo nuteistiems asmenims.

Teikiamo projekto siūlymu, nuteistasis gali būti atleistas nuo visos ar dalies bausmės atlikimo, jeigu prezidentas patenkina jo malonės prašymą. Siūloma nustatyti, kad malonė galėtų būti taikoma asmenims, nuteistiems už Baudžiamojo kodekso 119 straipsnyje įtvirtintos veikos padarymą, siekiant, susitarus su atitinkama užsienio valstybe, sugrąžinti į Lietuvos Respubliką toje užsienio valstybėje esantį (-ius) Lietuvos Respublikos pilietį (-ius), prieš kurį (-iuos) dėl to, kad jis (jie) veikė Lietuvos valstybės interesais siekdamas (-i) prisidėti prie nacionalinio saugumo užtikrinimo, toje užsienio valstybėje vykdomas baudžiamasis persekiojimas.

Projektą toliau svarstys Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Į Seimo salę, po komiteto išvadų, įstatymo projektas, planuojama, bus grąžintas spalio 22 d.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite