Angle down Atgal

Seime įteikta 2019 m. Laisvės premija Šilalės garbės piliečiui Albinui Kentrai

Seimo Kovo 11-osios Akto salėje Lietuvos rezistentui, Sovietų Sąjungos gulagų sistemos kaliniui, Lietuvos istorijos metraštininkui Albinui Kentrai šiandien, sausio 13-ąją, įteikta 2019 metų Laisvės premija. Pasveikinti Šilalės garbės pilietį atvyko gausybė dalyvių, tarp kurių ir Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis, Šilalės rajono tarybos nariai ir kiti.

Algirdo Aušros nuotr.
Algirdo Aušros nuotr.

Laisvės premijų įteikimo ceremonijos metu Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis laureatui įteikė Laisvės statulėlę, Seimo narė, Laisvės premijų komisijos pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė – Laisvės premijos diplomą.

„Per okupaciją Lietuva išsaugojo valstybingumo svajonę, nes buvo drąsių, ryžtingų, kraštą ir jos žmones mylinčių žmonių. Albinas Kentra buvo vienas tų, kuris neprarado tikėjimo ir pasitikėjimo Lietuvos praeitimi bei ateitimi. Laiminga Valstybė, kurioje yra tokių žmonių kaip Albinas Kentra – darbštus, drąsus, po išbandymų atsitiesęs, atradęs savo pašaukimą, darbštus. Jo pasirinkimas skirti savo laiką Lietuvai nebuvo vienkartinis projektas, tai yra jo gyvenimo kasdienybė“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Dėl laisvės aukojusieji daug kilnių žmonių, ypač kaimo žmonių, kurie visomis išgalėmis rėmė Lietuvos laisvės kovotojus. Dėl to jiems teko patirti tardymus, kalėjimus, laisvės kovotojai gynė kiekvieną Lietuvos žemės pėdą. Už ją paaukota daug gyvybių. Ir šiandien kur mes beriam pavasarį ar rudenį sėjamą grūdą, už tą, kad mes tai galime daryti, jiems gyviems numirti reikėjo“, – iškilmingo minėjimo metu kalbėjo A. Kentra.

Algirdo Aušros nuotr.
Algirdo Aušros nuotr.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite