Angle down Atgal

Seime bus pristatytos dvi parodos

Seime pirmadienį bus atidarytos dvi parodos: Antono Liachovičiaus paroda „Prisiminimai iš Ilgojo baltojo debesies šalies“ ir VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centro lankytojų dailės darbų paroda „Spalva, linija ir taškas“.

A. Liachovičiaus kūrybinių darbų parodoje „Prisiminimai iš Ilgojo baltojo debesies šalies“ eksponuojama 15 fotografijų ir 10 paveikslų, autoriaus sukurtų kelionės metu Naujojoje Zelandijoje ir grįžus namo.

„Nors piešti man patinka nuo pat vaikystės, daugiau laiko dailei pradėjau skirti 2012 m., kai mano teta, profesionali dailininkė, paskatino mane sudalyvauti naivaus meno parodoje Baltarusijoje. 2015 m. ir 2018 m. mokiausi akvarelės technikos Vilniuje, 2016 m. dalyvavau dar vienoje dailės parodoje Baltarusijoje, o nuo 2018 m. pradžios pradėjau lankyti „Editos dailės studiją“ Trakuose. Aš fotografuoju ir tapau savo malonumui, nes man labai patinka eksperimentuoti su spalvų deriniais, atrasti vis naujų, netikėtų kompozicijų. Mielai tapau peizažus, dažnai mano darbuose esama architektūros elementų, gamtos motyvų. Nuostabūs vaizdai bei emocijos, išgyventos kelionių metu, skatina kurti bei tobulėti dailės srityje“, – Seimo pranešime cituojamas parodos autorius A. Liachovičius.

Seimo Spaudos konferencijų salėje pristatomoje bendroje VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centro lankytojų dailės darbų parodoje „Spalva, linija ir taškas“ eksponuojami skirtingų atlikimo technikų ir įvairių temų darbai. Šioje parodoje bus galima pamatyti pieštus ar tapytus natiurmortus, peizažus ir kompozicijas, kuriose atsiskleidžia lankytojų pasaulio suvokimas ir matymas.

Trakų neįgaliųjų užimtumo centre skiriama daug dėmesio lankytojų saviraiškos ir kūrybiškumo lavinimui. Centro lankytojai turi galimybę lankyti dailės užsiėmimus, kuriuos veda profesionali dailininkė Edita Tamulytė. Menas yra naudingas centro lankytojams, jis paveikia jausmus ir emocijas. Kartais išgyvenimai būna per daug sudėtingi, kad lankytojai galėtų juos įvardyti. Tokiu būdu pyktį, baimę, nuoskaudą ar kitokius destruktyvius jausmus išgyvenantis ir dėl to kenčiantis žmogus turi galimybę juos saugiai išreikšti socialiai priimtina forma ir nuo jų atsipalaiduoti.

Parodų iniciatorius – Seimo narys Vytautas Kernagis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite