Angle down Atgal

Seimas svarstys Suėmimo vykdymo įstatymo pataisas

Seimas svarstys Suėmimo vykdymo įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūloma numatyti galimybę perkelti iš bausmės atlikimo vietų su laisvės apribojimu susijusias bausmes atliekančius asmenis į policijos areštines ir tardymo izoliatorius ikiteisminio tyrimo veiksmams atlikti, nustatyti ilgesnius tokio perkėlimo terminus.

Projekto iniciatoriaus Seimo nario Vitalijaus Gailiaus teigimu, 2016 m. balandžio 1 d. įsigaliojus Suėmimo vykdymo įstatymo pakeitimams, kuriais buvo panaikinta teisė iš bausmės atlikimo vietų perkelti su laisvės apribojimu susijusias bausmes atliekančius asmenis į policijos areštines ir tardymo izoliatorius ikiteisminio tyrimo veiksmams atlikti, policijos įstaigų pareigūnai, atliekantiems ikiteisminius tyrimus, iškilo didelių sunkumų organizuojant ir atliekant proceso veiksmus.

„Tai parodė neseniai baigtas, rezonansą sukėlęs tyrimas, kuriame prokuratūra kartu su ikiteisminio tyrimo pareigūnais atliko daugybę veiksmų pataisos namuose, kai sunkūs, labai sunkūs nusikaltimai buvo vykdomi ir planuojami pačiuose pataisos namuose nuteistų asmenų. Įsigaliojusio įstatymo nuostatos draudė asmenis pervežti į policijos areštines, atlikti ikiteisminio tyrimo veiksmus. Negalint žmogaus išvežti iš pataisos namų, aiškiai duodama kitiems, esantiems pataisos namuose, suprasti, kad jis apklausiamas dėl konkretaus nusikaltimo, tokiu būdu keliame grėsmę ir jam“, - sakė V. Gailius.

Įstatymo projektu siūloma nustatyti galimybę perkelti (laikyti) policijos areštinėje ir tardymo izoliatoriuje suimtus, nuteistus arešto, terminuoto laisvės atėmimo ar laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmėmis asmenis, kai tai būtina ikiteisminio tyrimo veiksmams atlikti. Be to, siūloma nustatyti, kad suimti, nuteisti arešto, terminuoto laisvės atėmimo ar laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmėmis asmenys gali būti laikomi areštinėje ar tardymo izoliatoriuje iki 5 darbo dienų (šiuo metu galiojančiame įstatyme įtvirtinta - iki 5 parų).

Projektui po pateikimo pritarė 72, prieš balsavo 2, susilaikė 13 Seimo narių. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Seimo posėdyje projektą numatoma svarstyti pavasario sesijoje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite