Angle down Atgal

Seimas svarstys siūlymus griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais veisyklose

Seimas svarstys siūlymus griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais veisiant juos komerciniais tikslais ir net taikyti kriminalinės žvalgybos metodus.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Dainius Gaižauskas, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika bei keli kiti „valstiečiai“ siūlo pataisas, kad už žiaurų elgesį su gyvūnais veiką vykdant komerciniais tikslais grėstų iki trejų metų nelaisvės. Už tokią veiką bendrininkų grupėje grėstų iki ketverių metų laisvės atėmimo.

Baudžiamasis kodeksas šiuo metu nediferencijuoja bausmių už žiaurių elgesį su gyvūnais. Dabar nustatyta, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienų metų.

Taip pat jų parengta Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisa leistų taikyti kriminalinės žvalgybos metodus aiškinantis nelegalias gyvūnų veisyklas.

„Pataisa kalba tik apie organizuotą, tęstinę nusikalstamą veiką, kai išnaudojami gyvūnai, žiaurus elgesys su gyvūnais daromas siekiant ekonominės naudos. Jei paprasti žmonės be leidimų, galbūt vieną kartą veisė tam tikrus gyvūnus, garantuoju, jų atžvilgiu vykdyti kriminalinės žvalgybos nebus galima“, – tvirtino D. Gaižauskas.

„Nusikalstama veika bus apysunkė tik tada, kai ją vykdys organizuota grupė, todėl nereikėtų baimintis, kad tai bus perteklinis pakeitimas, kad bus persekiojami visi žmonės, kurie turi gyvūnėlius ir bando sukergti, tai skirta sutraukyti organizuotiems tinklams“, – kalbėjo komiteto vadovas.

Seime ketvirtadienį planuojama pateikti ir daugiau pataisų, susijusių su gyvūnų gerove: į plenarinio posėdžio darbotvarkę dar įrašyti Socialdemokratų partijos frakcijos nario Lino Balsio, konservatorių Aistės Gedvilienės ir Lauryno Kasčiūno, „valstietės“ Virginijos Vingrienės bei  penkių Seimo narių projektai.

L. Balsys siūlo griežtinti baudžiamąją atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnas. Pagal jo pataisą, tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl šių veiksmų gyvūnas nugaišo, būtų baudžiamas laisvės atėmimu nuo vienų iki trejų metų. Už tai atsakytų ir juridinis asmuo.

Jis taip pat siūlo gyvūną kankinusiems asmenis uždrausti nuo trejų iki penkerių metų įsigyti ir laikyti augintinį.

Praktiškai tokie patys Baudžiamojo kodekso pakeitimai numatyti ir konservatorių projekte. Jie dar siūlo didinti administracines baudas už žiaurų elgesį su gyvūnais.

„Valstietė“ V. Vingrienė siūlo uždrausti lauko prekybą augintiniais, taip pat didinti baudas.

Projektų autoriai tikisi, kad padidintos baudos, maksimali laisvės atėmimo bausmė ir apribota galimybė įsigyti bei laikyti gyvūnus, labiau atgrasys gyvūnų skriaudikus nuo nusikalstamų veikų darymo ir labiau apsaugos gyvūnus.

Policija šiuo metu atlieka mažiausiai penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Nelegaliose veisyklose rasta negyvų, suluošintų gyvūnų, apie pusantro šimto gyvūnų perduota globos organizacijoms.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite