Angle down Atgal

Seimas svarstys siūlymą, kad esant būtinybei būtų pasirūpinta pacientų grįžimu namo

 Seimas svarstys siūlymą, kad savivalda pasirūpintų pacientų grįžimu namo iš ligoninės, kai jie patys negali to padaryti savarankiškai.

Parlamentas po pateikimo pritarė tokioms Vietos savivaldos įstatymo pataisoms, jas toliau svarstys Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Dėl projekto paprašyta Vyriausybės išvados.

Pataisomis savivaldybėms būtų nustatyta funkcija – pacientų neatlygintinas pavėžėjimo iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų į namus organizavimas, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Pataisas inicijavęs buvęs sveikatos reikalų ministras Aurelijus Veryga sako, kad būna atvejų, kai su greitąja į ligoninę atvežti pacientai suteikus pagalbą išleidžiami gydytis namo, bet negali savarankiškai parvažiuoti.

„Jeigu jis neturi artimųjų, šeimos narių, kurie juo pasirūpintų ir jį pargabentų, jeigu tuo metu nebevažiuoja viešasis transportas, nebėra autobusų, o nutolusiuose kaimiškose vietovėse autobusai kursuoja ir šiaip ypač retai, tai žmogui tiesiog nelieka su kuo grįžti namo“, – sako A. Veryga.

Vietos savivaldos įstatymą siūloma papildyti nuostata, kad nuo kitų metų sausio 1 dienos asmenų, gyvenančių vietose, kuriose nėra užtikrintas reikiamas susisiekimas viešuoju transportu, neatlygintina pavėžėjimo į ir iš asmens sveikatos priežiūros įstaigą bei namus paslauga, kuomet vykstama dėl ligos, nėštumo, gimdymo ir reabilitacijos, turėtų pasirūpinti savivaldybė.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite