Angle down Atgal

Seimas spręs dėl didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių mokslo metų

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narė, Laisvės frakcijos narė Silva Lengvinienė ketvirtadienį Seimui ketina pateikti įstatymų pataisas, kurios leistų mokiniams, turintiems didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, pabaigti mokslo metus ir gauti švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugas iki mokslo metų, kuriais jiems sueina 21 metai, pabaigos.

Tikimasi, kad siūlomos Švietimo, Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros ir Vietos savivaldos įstatymų pataisos leis išvengti praktikoje pasitaikančių atvejų, kai mokiniai, turintys didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, turėjo baigti mokslus anksčiau nei mokslo metų pabaiga, nes jiems sukako 21-eri.

Priėmus siūlomas įstatymų pataisas, švietimo, mokslo ir sporto, socialinės apsaugos ir darbo bei sveikatos apsaugos ministrai iki 2021 m. rugpjūčio 31 d. turės priimti jų įgyvendinamuosius teisės aktus.

Dabartinis teisinis reglamentavimas numato, kad mokiniai, turintys didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, gali mokytis ir koordinuotai teikiamas švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugas gauti iki 21 metų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite