Angle down Atgal

Seimas spręs dėl baudų padidinimo už nelegalias tvoras, niokojamą miško paklotę ir nuotekų tvarkymą

 Antradienį Seimas nutarė svarstyti Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siūloma padidinti baudas už nelegalų tvorų tvėrimą prie ežerų ir upių, už neteisėtą važiavimą miško paklote ir nuotekų tvarkymo pažeidimus.

Parlamentarai po pateikimo pritarė Seimo nario socialdemokrato Lino Jonausko inicijuotoms kodekso pataisoms, kurias toliau svarstys parlamentiniai komitetai.

Administracinių nusižengimų kodekso pataisomis siūloma už pažeidimus prie valstybinių vandens telkinių tveriant tvoras ar kitaip ribojant praėjimą numatyti nuo 300 iki 600 eurų baudą, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 400 iki 750 eurų baudą.

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, tvoros statytojai privalo palikti laisvą praėjimą vandens telkinio pakrante, tačiau ne visi to paiso. Šiuo metu nelegalių tvorų tvėrėjams bauda siekia nuo 30 iki 140 eurų.

Už šias kodekso pataisas antradienį po pateikimo balsavo 74 parlamentarai, 2 buvo prieš, susilaikė 43 tautos atstovai.

Parlamentarai taip pat „palaimino“  Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis už važiavimą transporto priemone miškais ten, kur tai daryti draudžiama, taip pat už neteisėtą važiavimą per miško paklotę siūloma bausti nuo 500 iki 1500 eurų siekiančia bauda. Taip pat už šiuos pažeidimus būtų konfiskuojama ir transporto priemonė.

Sulaikytas asmuo, pakartotinai darantis nusižengimą, susilauktų dar didesnės baudos – nuo 1500 iki 3000 eurų.

Naujomis Administracinių nusižengimų kodekso pataisomis taip pat siekiama palengvinti pažeidėjų sulaikymą ir nubaudimą, todėl siūloma iki 600 eurų didinti baudas ir už važiavimą transporto priemone be valstybinio numerio ženklo, su suklastotais, uždengtais ar kitaip užmaskuotais arba su pritvirtintais ne tai transporto priemonei numerio ženklais.

Taip pat siūloma suteikti teisę policijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams sulaikyti pažeidėjus už važiavimą transporto priemone miškais, kur tai daryti draudžiama, ir išrašyti administracinio nusižengimo protokolą.

Už šias siūlomas kodekso pataisas antradienį po pateikimo balsavo 68 Seimo nariai, prieš buvo 3, susilaikė 48.

Parlamentarai taip pat teigiamai sureagavo į siūlymą žymiai padidinti baudas juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims už nuotekų tvarkymo pažeidimus.

Jeigu Seimas pritartų Seimo nario socialdemokrato L. Jonausko siūlymui, vietoje šiuo metu galiojančios mažiausios už tokį pažeidimą numatytos 110–300 eurų baudos įmonių vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims grėstų 1500–3000 eurų administracinė atsakomybė. Už pakartotinį pažeidimą siūlomos dar didesnės baudos, kurios siektų iki 4500 eurų.

Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektu siūloma didinti baudas juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims ne tik už išgaunamo paviršinio vandens, išleidžiamų nuotekų arba su nuotekomis išleidžiamų teršalų, bet ir už teršalų apskaitos bei ataskaitų teikimo reikalavimų pažeidimus.

Šiam projektui po pateikimo pritarė 74 Seimo nariai, prieš buvo 2, susilaikė 42 Seimo nariai.

Pasiūlytus Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus Seimas ketina toliau svarstyti gegužės ir birželio mėnesiais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite