Angle down Atgal

Seimas pritarė kitąmet pensijas kelti dar 3,5 euro

Seimas ketvirtadienį galutinai pritarė Prezidentūros siūlymui kitąmet didinti pensijų bazinį dydį. Dėl šio sprendimo kitąmet bazinė pensija per mėnesį augs apie 3,5 euro.

Už tai vienbalsiai balsavo 103 Seimo nariai.

„Padėtis valstybėje beveik tris dešimtmečius gyvenančiai nepriklausomoje Lietuvoje nėra gera, jei virš 40 proc. pensininkų gyvena skurde“, – Seimo posėdyje sakė parlamentaras Antanas Vinkus.

Seimo narys Mykolas Majauskas teigė, kad, nors tai neišspręs pensininkų skurdo problemos, bet judama teisinga linkme.

„Kviečiu pritarti šiam siūlymui, nors iš esmės problemos jis nesprendžia. 3 papildomais eurais didinama bazinė pensija, bent jau šis tas. Tendencija ir kryptis yra teisinga“, – sakė M. Majauskas.

Nustatyta, kad kitąmet indeksuojamai bazinei pensijai taikomas apskaičiuotas indeksavimo koeficientas būtų didinamas 1,83 procentinio punkto, tuo metu nuo 2021 m. sausio 1 d. indeksuojamai bazinei pensijai taikomas apskaičiuotas indeksavimo koeficientas didinamas 1,91 procentinio punkto.

Numatoma, kad dėl Vyriausybės siūlymo kitąmet pensijos vidutiniškai didės 8,1 proc. (senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, vidutiniškai padidės apie 30 eurų). Dėl Prezidentūros siūlymo pensijos papildomai dar didės 3,5 euro.

Prognozuojama, kad 2020 metais vidutinė metinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, bus 396,97 euro, t. y. 8,9 proc. didesnė nei 2019 metais.

ELTA primena, kad Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) Prezidentūros siūlymams nuo kitų metų didinti pensijas buvo nepritaręs. BFK argumentavo, kad tam tiesiog nėra pinigų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite