Angle down Atgal

Seimas minėjime pagerbs pirmųjų masinių trėmimų ir žudynių aukų atminimą

Minėjime kalbės Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas prof. dr. Arūnas Gumuliauskas, 1941 metų tremtinys, buvęs Seimo narys prof. Arimantas Dumčius, 1949 metų tremtinė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Šiaulių skyriaus pirmininkė Elzbieta Žibutė Bagdonienė, labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorė, projekto „Misija Sibiras“ vadovė, akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“ organizatorė, „Misija Sibiras’18“ ekspedicijos į Kazachstaną dalyvė Aistė Eidukaitytė, lietuvių bendruomenės atstovas Klivlende Marius Juodišius.

Savo dienoraščių ištraukas skaitys „Misija Sibiras“ ekspedicijų dalyviai.

Renginio pabaigoje Seimo nariai tremtiniai perduos Lietuvos valstybės vėliavą projekto „Misija Sibiras 2019“ ir Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ekspedicijų į tremties vietas dalyviams, kad jos būtų įteiktos ten gyvenantiems mūsų tautiečiams.

Šiemet sukanka 30 metų, kai pirmą kartą buvo suorganizuotos ekspedicijos į lietuvių tremties ir žūties vietas.

Minėjimo metu muzikinius kūrinius atliks Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Muzikinio teatro studijų programos studentės.

12 val. įvyks Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje.

Minėjimas tiesiogiai transliuojamas Seimo svetainėje ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, taip pat Seimo „YouTube“ ir „Facebook“ paskyrose.

Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų renginių programa

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite