Angle down Atgal

Seimas linkęs pritarti, kad pinigai už neįvykusias keliones būtų grąžinti per 14 dienų

Europos Komisijai (EK) Lietuvą dar kartą perspėjus dėl pažeidžiamų keliautojų teisių, Seimas linkęs keliskart sutrumpinti laiką, per kurį kelionių agentūros turės grąžinti pinigus už keliones, neįvykusias dėl koronaviruso krizės.

EK teigimu, keliautojai turi teisę atgauti pinigus už atšauktas keliones per 14 dienų, o Lietuvoje dabar galioja 90 dienų terminas, kurį į Civilinį kodeksą Seimas perkėlė pernai gegužę. 

Dabar jis nusiteikęs šį sprendimą keisti. Už Civilinio kodekso pataisas po svarstymo antradienį  balsavo108 Seimo nariai, vienas prieš, o 11 susilaikė. 

Pasak Teisės ir teisėtvarkos komiteto nario Stasio Šedbaro, Lietuvai gresia vienkartinė bauda iki 464 tūkst. eurų, jeigu ji nenustatys ES direktyvoje įtvirtinto 14 dienų termino. 

Komitetas taip pat siūlo Vyriausybei dar kartą išnagrinėti kelionių organizatorių padėtį ir ieškoti alternatyvių problemos sprendimo būdų.   

„Vietoj to, kad mokėtume baudą, galbūt šiuos pinigus nukeipti kelionių organizatoriams paramai ir taip išvengti sankcijų ir paremti verslą“, – Seime teigė S. Šedbaras.  

Lietuvos turizmo rūmų vadovė Žydrė Gavelienė BNS anksčiau sakė, kad su klientais atsiskaitė dar ne visi kelionių organizatoriai. Jos žiniomis, dar nėra grąžinta apie 3 mln. eurų. 

„Dar nemažai neatsiskaityta. Dalis įmonių neatsiskaitė ir ypač didieji kelionių organizatoriai“, – teigė Ž. Gavelienė. 

Seimas pernai balandį įteisino ir specialius vienerių metų trukmės kuponus – jų gavo keliautojai, negalėję išvykti į apmokėtas keliones dėl karantino. Jei per šį laiką jie bus nepanaudoti, agentūros privalės per 14 dienų grąžinti pinigus.  

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite