Angle down Atgal

Seimas ketina uždrausti subsidijas už prastovas „Belorus“ darbuotojams

Seimas nusiteikęs uždrausti mokėti subsidijas už prastovas toms Lietuvoje veikiančioms įmonėms, kurioms pritaikytos Europos Sąjungos (ES) sankcijos. 

Vietoj šių išmokų siūloma kitokia valstybės finansinė parama. Ją pirmieji gautų Baltarusijai priklausančios Druskininkų sanatorijos „Belorus“, kuriai pritaikytos ES sankcijos, darbuotojai. 

Taip pat Seimas ketina uždrausti remti įmones, kurioms bus pritaikytos sankcijos, – jos negautų įdarbinimo paramos, lėšų darbo vietoms steigti ar įdarbinimui pagal pameistrystės sutartį.

Seimas antradienį po svarstymo pritarė tokioms Užimtumo įstatymo pataisoms. Už balsavo 85 parlamentarai, prieš – vienas, o susilaikė 29. Galutinai dėl pataisų Seimas apsispręs ketvirtadienį. 

Per pataisų svarstymą konservatorius Audrius Petrošius pareiškė, jog susidariusi situacija rodo, kad yra „savotiška bausmė savo šalyje turėti tiesiogiai Baltarusijos režimo valdomą įstaigą“. 

Mišriai Seimo narių grupei priklausančio Vytautas Bako teigimu, ES netaiko sankcijų Lietuvos piliečiams. Anot jo, yra netinkamas „bandymas sukabinti sankcijas su žmonėmis“, kurie niekaip nepažeidė tarptautinės teisės, todėl jais Lietuva turi rūpintus. 

Seimas nepritarė kelių Seimo narių siūlymui palikti subsidijas už prastovas jų mokėjimo išimtis paliekant nustatyti Vyriausybei. Už tai balsavo 51 parlamentaras, prieš – 44, o susilaikė 21.  

Po šio balsavimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Laurynas Kasčiūnas pareiškė, kad tokiais siūlymais buvo bandoma sukurti landą ES sankcijų politikoje.   

Subsidijų už prastovas mokėjimas „Belorus“ nutrauktas, ES įvedus sankcijas Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai Vyriausiajai ūkio valdybai, kuriai priklauso sanatorija.  

„Belorus“ sanatorijos atvejis yra pirmasis Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įmonei pritaikomos tarptautinės sankcijos.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite