Angle down Atgal

Seimas ketina paskelbti 2020 metus Vilniaus Gaono ir Lietuvos Žydų metais

Seimas, siekdamas artimesnės bendrystės su žydų tauta ir visuomene, ketina paskelbti 2020 metus Vilniaus Gaono ir Lietuvos Žydų metais.

Už tokį nutarimo projektą antradienį po pateikimo vienbalsiai balsavo 71 Seimo narys. Toliau šį projektą plenariniame posėdyje planuojama svarstyti balandžio 10 d.

Nutarimo projekte pažymima, kad Lietuvos žydai yra neatskiriama mūsų visuomenės dalis dar nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų.

Seimas ketina paskelbti 2020 metus Vilniaus Gaono ir Lietuvos Žydų metais, pabrėždamas, kad Lietuvos žydų bendruomenė Lietuvai dovanojo daug iškilių asmenybių; ypatingai minėdamas Vilniaus Gaono Elijahu Beno Salomono Zalmano 300-tąsias gimimo metines.

Parlamentarai taip pat siekia deramai įvertinti Lietuvos žydų įnašą į Lietuvos istoriją, kultūrą, mokslą ir visuomenę. Jie atkreipia dėmesį į tai, kad Lietuvoje būtina įtvirtinti nedviprasmišką visuomenės ir valstybės santykį su Holokausto tragedija.

Nutarimo projekte pasiūlyta Vyriausybei sudaryti Vilniaus Gaono ir Lietuvos Žydų metų minėjimo komisiją, kuri iki 2019 m. rugsėjo 1 d. parengtų minėjimo priemonių planą. 2020 metų valstybės biudžete siūloma numatyti lėšų jam įgyvendinti.

Nutarimo projektą teikia Seimo nariai Mantas Adomėnas, Gabrielius Landsbergis, Arūnas Gelūnas, Aušrinė Armonaitė, Andrius Kubilius, Dainius Kreivys, Edmundas Pupinis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite