Angle down Atgal

Seimas dar kartą balsuoja dėl V. Pranckiečio likimo

Seime perbalsuojama dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Tai jau antras balsavimas dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu nuo pastarojo antradienio. Tuomet jo atstatydinimo procedūra žlugo, balsavime dalyvavus tik 11 parlamentarų. Tam, kad Seimo vadovas būtų patrauktas iš pareigų, būtinas bent 71 parlamentaro pritarimas.

Nors pasisakymų prieš slaptą balsavimą nebuvo numatyta, dėl vedimo tvarkos kalbėti prisistatęs konservatorius Antanas Matulas, linkėdamas ramybės ir draugystės Seimo nariams, „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui įteikė juodos duonos kepalą.

„Gerbiami Lietuvos Respublikos parlamento nariai, šeštadienį lankiausi Pakruojo rajone, kur keturių bendruomenių žmonės – Medikonių, Žvirblionių, Rozalimo ir Plaučiškių – prašė šią lietuviškos duonos – taikos duonos – kepalą įteikti Lietuvos Respublikos parlamento nariams, kad visi jos paragautų ir mažiau pyktųsi, mažiau vaidytųsi ir dirbtų Lietuvos žmonių labui. Prašė šį kepalą įteikti didžiausios frakcijos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui“, – kalbėjo konservatorius.

„Taikos ir ramybės, ir bendro darbo Lietuvos labui“, – kalbą baigdamas pridūrė jis.

Visgi, sprendžiant iš V. Pranckiečio pareiškimų, net iniciatyvą pakeisti Seimo vadovą palaikantiems „valstiečių“ lyderiams sugebėjus suburti reikiamą parlamentarų paramą, nuo vasaros besitęsianti Seimo pirmininko kėdės problema nebūtinai baigsis.

V. Pranckietis teigia, kad, nepaisant to, kokie bus pakartotinio balsavimo rezultatai dėl nepasitikėjimo juo, jis kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl procedūros teisėtumo.

„Du kartus negalima svarstyti, palankus ar nepalankus bus balsavimas, vis tiek reikės kreiptis tam, kad sužinotume, ar kitą kartą tokie precedentai galimi“, – rytą Seime sakė V. Pranckietis.

Dėl perbalsavimo teisėtumo abejonių kyla ir Seimo opozicijai. Konservatorių teigimu, pakartotinis balsavimas yra neteisėtas. Jų teigimu, valdantieji prieš kartojant balsavimą dėl V. Pranckiečio turėjo palaukti bent jau Etikos ir procedūrų komisijos, kurios paprašyta įvertinti, ar teisėtai Seimo plenarinio posėdžio metu buvo sušauktas Seimo valdybos posėdis, išvados.

Prieš savaitę, už tai, kad V. Pranckietis būtų atleistas iš Seimo pirmininko pareigų, balsavo 3 Seimo nariai, 7 buvo prieš, 1 balsalapis buvo sugadintas.

Galimybė balsuoti pakartotinai dėl V. Pranckiečio atsirado po to, kai praėjusį ketvirtadienį parlamentarai nusprendė nepasitikėti komisija, kuri prieš tai antradienį skaičiavo balsus dėl nepasitikėjimo parlamento vadovu. Šį antradienį Seime patvirtinta nauja balsų skaičiavimo komisija.

Joje – liberalas Virgilijus Alekna, frakcijos „Lietuvos gerovei“ narys Rimas Andrikis, socialdemokratas Liudas Jonaitis, „valstietis“ Algimantas Kirkutis, konservatorius Dainius Kreivys, Lenkų rinkimų akcijos- krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys Česlavas Olševskis, „valstiečių“ frakcijai anksčiau priklausęs, šiuo metu mišrioje Seimo narių grupėje esantis Vytautas Bakas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite