Angle down Atgal

Seimas atmetė konservatorių inicijuotą rezoliucijos projektą dėl mokytojų algų didinimo

Seimas atmetė konservatorių Gabrieliaus Landsbergio, Andriaus Kubiliaus ir Irenos Degutienės inicijuotą rezoliucijos projektą dėl „pedagogų darbo užmokesčio, derybų dėl mokytojų streikų užbaigimo ir atlyginimo už prarastą darbo užmokestį streikuotojams užtikrinimo“.

Projektas nesulaukė pritarimo po pateikimo, už jį balsavo 41 Seimo narys, prieš buvo 44, susilaikė 8 parlamentarai. Už tai, kad rezoliucijos projektas būtų redaguojamas, pasisakė 45 Seimo nariai, už jo atmetimą balsavo 48 parlamentarai.

Rezoliucijos projektą parengę Seimo nariai ragino Vyriausybę skubiai imtis veiksmų ir priimti konkrečius sprendimus dėl pedagogų darbo užmokesčio didinimo; skubiai pradėti derybas su streikuotojais dėl streikų užbaigimo. Dokumento projekte buvo siūloma siekti, kad streikavusiems mokytojams derybomis būtų užtikrintas atlyginimas už prarastą darbo užmokestį.

Konservatoriai siūlė rezoliuciją priimti, atsižvelgiant į tai, kad „dėl Vyriausybės neveikimo užsitęsę mokytojų streikai trikdo mokinių ugdymosi procesą ir dėl to kenčia vaikai, mokytojai ir tėvai“.

„Dėl galimo darbo užmokesčio neišmokėjimo streikuotojams gali nukentėti streikuojančių mokytojų šeimos“, - sakoma dokumento projekte. Jame taip pat pažymima, kad būtina imtis skubių veiksmingų priemonių susidariusiai padėčiai sureguliuoti.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite