Angle down Atgal

Seimas apsisprendė dėl atostogų suteikimo vaikų susilaukusiems asmenims

Seimas antradienį priėmė Darbo kodekso pataisas, kuriomis apibrėžiamas tėvystės atostogų suteikimas ką tik vaikų susilaukusiems asmenims.

Šiomis pataisomis nustatyta, kad darbuotojui po vaiko gimimo 30 kalendorinių dienų nepertraukiamos trukmės tėvystės atostogos bus suteikiamos bet kuriuo laikotarpiu nuo vaiko gimimo iki vaikui sukanka vieneri metai.

Šiuo metu tokios atostogos suteikiamos bet kuriuo laikotarpiu nuo vaiko gimimo iki vaikui sukanka trys mėnesiai (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų – nuo vaiko gimimo iki vaikui sukanka šeši mėnesiai).

Socialdemokratų frakcijos narys Algirdas Sysas sakė, kad šios pataisos yra perteklinės.

„Tiek tėveliai, tiek mamytės vaiko priežiūros atostogas gali imti iki dviejų metų. Laikausi tos nuostatos, kad šita pataisa gali atsisukti prieš pačius darbuotojus, kurie dirba privačiame versle. Paprasčiausiai darbdaviai galės tempti neduodant tų atostogų, o po to išvis nepasinaudos“, – sakė A. Sysas.

Liberalų frakcijos narys Eugenijus Gentvilas pateikė Švedijos pavyzdį ir siūlė pataisoms pritarti.

„Švedijoje tėvui ir motinai kartu yra suteikiama 420 atostogų dienų ir tas atostogas tėvai gali panaudoti iki tol, kol vaikui sueis 12 metų. (…) Nesiūlau (ilginti – ELTA) iki 12, tačiau tai judėjimas ta kryptimi, kad tėvas nėra suvaržomas tėvystės atostogas paimti per 3 mėnesius. O gal jis tuo metu išvykęs? Gal jam neatidėliotini darbo reikalai ir jis negali? Dabar duodami metai laiko apsisprendimui ir tai yra geriau nei iki šiol”, – kalbėjo E. Gentvilas.

Mišrios Seimo grupės Rimantas Jonas Dagys sakė, kad pataisos leis vaikų susilaukusiems asmenims piktnaudžiauti.

„Tokiu atveju pasidaro košė ir kada nori, tada pasiima (atostogas – ELTA). Gali vaiko neauginti, staiga prisiminti: dar atostogų nepanaudojau. Bet tu neprisidėjai prie savo šeimos ugdymo, priežiūros, nepadėjai žmonai. Dabar mes tokią sistemą sukuriame“, – tikino R. J. Dagys.

Tuo metu Mišrios Seimo grupės seniūnas Andrius Mazuronis vadino šias pataisas vienomis racionaliausių šios kadencijos Seime.

„Gali paimti atostogas ir padėti moteriai, kai (...) yra sunkiausias buvimas su kūdikiu. Iki 12 metų šiek tiek per didelis laiko tarpas, tačiau metų eigoje leisti pasirinkti, kada nori tėvai paatostogauti, yra vienas racionaliausių šios kadencijos Seimo pasiūlymų“, – teigė A. Mazuronis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite