REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2019 m. Vasario 26 d. 11:34

Segėti laikrodį verta ne tik dėl punktualumo

Vilnius

Pexels.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


73554

Geras laikrodis – tai patogumas segėti, puiki įvaizdžio detalė ir punktualumas, kurį įvertina tiek pats savininkas, tiek aplinkiniai. Ir net dabar, kai kiekvienas turime laikrodį telefone, ant riešo segimo aksesuaro vertė nesumenksta.

Laikrodžiai internetu ir fizinėse parduotuvėse nuolat traukia pirkėjų dėmesį.

Mandagu ir patogu

Rankinis laikrodis – patogiausias būdas sužinoti, kiek yra valandų. „Sužvejoti“ telefoną kišenėje ar rankinėje, paspausti atrakinimo mygtuką ir žvilgtelėti, kiek ekrane rodoma valandų, – šis veiksmas gali pasirodyti nemandagus. Pavyzdžiui, jei dalyvaujate susirinkime, toks gestas veikiausiai sukels šurmulį; aiškiai pasijus, kad nekantraujate.

Ar dar ilgai truks? Ar suspėsiu? Tokios mintys kamuoja veikiausiai kiekvieną ir yra universalios skirtingose situacijose. Greitai užmesti akį į riešą – tai veiksmas, kuris niekam neužklius arba bent jau nebus suprastas kaip šiurkštus. Pokalbio metu išsitraukti telefoną kartais yra tas pats, kaip parodyti nepagarbą. O štai ant riešo segimas laikrodis pašnekovo nepapiktins. Todėl laikrodis pelnytai siejamas su subtilumu.

Kuri funkcija svarbiausia (arba genialu tai, kas paprasta)

Laikrodžiai skirstomi į mechaninius bei kvarcinius. Nepaisant konkretaus tipo, vėlgi esama pranašumo prieš telefonus, kad ir kokie išmanūs šie bebūtų. Mechaninį laikrodį tiesiog prisukate (jei mechanizmas automatinis, „įsikrauna“ tiesiog nuo judesio), o kvarcinis (t. y. su baterija) pakeitus elementą be sustojimo veiks metus ar dvejus. Palyginti su telefono baterija, tai šimtus kartų geresni rodikliai. Telefonui išsikrovus, galite pasitikėti ant riešo segimu papuošalu.

Sykiu verta pabrėžti, kad laikrodis neblaško dėmesio. O laiko patikrinimas telefone gali pavirsti keliolikos minučių pertrauka vartant feisbuką ar pan. Laikrodžio segėjimas iš esmės atbaido nuo nuolatinio ir kartais nepagrįsto tikrinimo, ar telefone neįvyko nieko naujo.

Istorijos puslapiai ir ateitis

Dabar apie valandas praneša kompiuteriai, telefonai, įvairios švieslentės. Veikiausiai namuose turite sieninį laikrodį, o atsisėdus į automobilį prietaisų skydelyje ar centrinėje konsolėje pasitinka dar vienas laikrodukas. Gali kilti klausimas: tai stiliaus elementai ar noras visur suspėti? Atsakymas galvon ateina pamąsčius apie praeitį: vargu ar pirmieji bandymai išdalinti parą į smulkesnius etapus buvo noras pasipuikuoti bei pademonstruoti stilių.

Pirmieji bandymai matuoti laiką (tokie sumąstymai kaip saulės laikrodis) kuo akivaizdžiausiai suponuoja apie tai, kad žmogui svarbu žinoti, koks yra metas ir – svarbiausia – kiek laiko liko pabaigti tam tikram darbui; ar kiek liko iki pradės temti.

Beje, ar kada pagalvojote, kad padalos ciferblatuose tarsi brėžia ribas? Kiekviena valanda ir minutė – lyg pyrago riekelė. Kiekvienas fragmentas, kiekvienas rodyklių apsisukimas aplink savo ašį skatina imtis turiningos veiklos.

XXI amžiaus laikrodžių gamintojų gudrumui nėra ribų. Nebestebina nei tokios funkcijos kaip chronometras ar chronografas, nei mėnulio fazės rodmuo. Jei kaip tik ieškote stilingo ir funkcionalumu galinčio pakerėti laikrodžio, apsilankykite Chronos.lt. Čia pateikiama pripažintų gamintojų produkcija ir daugybė skirtingų modelių bei stilių. Tai ne vien estetikos ar punktualumo simbolika, bet ir madoms nepavaldi vertė.

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA