Angle down Atgal

Sėdimo darbo žala. Sužinokite, kaip efektyviai ją sumažinti!

Sėdimo darbo žala, su tuo susiduria nemažai planetos gyventojų. Paprastai visi patarimai sukasi apie tai, kaip mažiau sėdėti ir daugiau judėti. Tačiau ne mažiau svarbu tai, kaip ir ant ko sėdime.

Viena iš pagrindinių problemų, kylančių dėl ilgo sėdėjimo prie kompiuterio, yra visai ne fizinis neveiklumas, o sustingusi laikysena.

Pasirodo, bet kuri kėdė su horizontalia sėdyne neleidžia kūnui užimti fiziologinės padėties. Dėl šlaunies ilgio, gulinčio ant horizontalaus kėdės paviršiaus, dubens srityje susidaro sukimosi momentas. Dubens sritis skatina žmogų pasilenkti, nugarą suapvalinti ir tokioje padėtyje mes praleidžiame daug laiko. Tai natūralu ir yra ne mūsų, bet kėdės kaltė.

Suapvalinus apatinę nugaros dalį, tarpslankstelinių diskų apkrova padidėja 10–11 kartų.

7-ajame dešimtmetyje Europoje gydytojai stebėjosi, kodėl vaikai supasi ant kėdžių. Paaiškėjo, kad pakreipus sėdynę, jų dubuo ir stuburas užima natūralią padėtį. Tada pradėta kurti kėdes su atlenkiama sėdyne. Kad žmogus nuo jų nekristų, dizainas buvo papildytas kelio atsirėmimui skirta keltimi.

Tokios kėdės taip pat vadinamos ortopedinėmis: jos yra būtinos tiems žmonėms, kuriems sunku sėdėti, jaučiami nugaros skausmai.

Antrasis fiziologinių kėdžių tipas yra balno kėdės, imituojančios jodinėjimą. Ant tokios kėdės poza yra beveik stovima. Tačiau stovėti visą dieną nėra taip lengva, priešingai nei dirbant ant balno kėdės.

Pagrindinis skirtumas tarp bet kokių fiziologinių kėdžių yra tas, kad jos sudaro nedidelį kampą tarp kūno ir klubų.

Nugara laikosi anatomiškai teisingos padėties išlaikydama lenkimus. Dėl to ne tik ji, bet ir visos aukštesnės stuburo dalys jaučiasi patogiai, krūtinė ir pečiai yra ištiesti.

Žinoma, jokia kėdė negarantuoja sveikatos. Tačiau norint pasiekti rezultatą, labai svarbu ne tik suteikti savo gyvenimui kokybės, pavyzdžiui, fizinio aktyvumo, bet ir pašalinti pagrindinius kenksmingus veiksnius. Pakeistus įprastas kėdes sėdimo darbo žala jūsų kūnui akivaizdžiai sumažės.

https://www.zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite