Angle down Atgal

Sayakos Muratos romanas „Kombinio moteris“ (2019)

„Kombinio moteris“ – tarptautinis bestseleris, daugelio garsių literatūros leidinių išrinktas geriausia metų knyga ir apdovanotas Akutagavos premija. Romano autorė Sayaka Murata (gim. 1979) – viena žymiausių Japonijos rašytojų, pelniusi daugelį literatūros premijų. Ji baigė literatūros studijas Saitamos prefektūros universitete, tačiau dirba valandine darbuotoja „kombinyje“ – taip Japonijoje vadinama maisto ir būtiniausių buities prekių parduotuvėJaponijoje. Net ir laimėjusi prestižinę Akutagavos premiją, ji šio darbo neatsisakė.

S. Muratos romano „Kombinio moteris“pagrindinės veikėjos prototipu galime laikyti pačią rašytoją:

Romano veikėja Keiko Furukura, 36-erių netekėjusi moteris, taip pat jau daug metų dirba „kombinyje“ ir nė nemano paisyti šeimos ir draugų spaudimo susirasti „normalų“ darbą ir vyrą. Keiko jaučia, kad jai dar toli iki tobulo visuomenės nario, bet ji sparčiai žengia link tobulos parduotuvės darbuotojos idealo. Keiko – neatskiriama parduotuvės dalis ir kartu… meilužė. Susisaisčiusi su kombiniu nepertraukiamais saitais, ji pajunta anksčiau nepatirtą pilnatvės ir prasmės jausmą.

Tai pribloškianti moters ir parduotuvės meilės istorija, pasakojanti apie kitokius, dažnai už visuomenės borto išmestus žmones. Knygos autorė klausia, ar įmanoma nuo materialistiškos visuomenės pasislėpti, išpildžius tos visuomenės diktuojamas taisykles iki maksimumo?

Išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite