REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gruodžio 12 d. 10:37

Gerovės indekse Rokiškis liko gale: menkas pakilimas mero neguodžia

Panevėžys

J. Kačerausko nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


110156

Vakar Prezidentūroje buvo pristatytas 2019 metų Savivaldybių gerovės indeksas. Vilniaus politikos analizės instituto parengto Savivaldybių gerovės indekso nauji 2019 rezultatai gauti remiantis oficialiosios statistikos rodikliais. Indeksą sudaro 5 komponentai – socialinio saugumo, fizinio saugumo, gyvybingos ekonomikos, švietimo, sveikos demografijos visuma.

zemelapis.png

Gerovės indeksas suskirstytas į 4 grafas – miestų savivaldybės, žiedinės savivaldybės, didžiosios kaimiškos savivaldybės ir mažosios savivaldybės.

Rokiškio rajono savivaldybė priskiriama prie didžiųjų kaimiškų savivaldybių grafos, kurioje rikiuojasi su dar 33 savivaldybėmis ir užima 29 vietą, surinkusi 2,6 balus. Šioje skiltyje pirmauja Mažeikių rajono savivaldybė, surinkusi 4,3 balus.

bendra.png

Socialinio saugumo skiltyje iš 34 savivaldybių Rokiškis užima 30 vietą, surinkęs 1,2 balo.

Fizinio saugumo skiltyje Rokiškio rajono savivaldybė atsidūrė aukščiau, 15 vietoje ir surinko 3,1 balo.

Gyvybingos ekonomikos srityje Rokiškio rajono savivaldybė užima 17 vietą, surinkusi 2 balus.

Švietimo skiltyje Rokiškis atsidūrė 25 vietoje ir surinko 4,9 balo.

Sveikatos demografijos srityje Rokiškio rajono savivaldybė liko vėl prie galo, užėmė 32 vietą, surinkusi 1,6 balo.

kaimiskosios.png

Tarp visų 60 savivaldybių Rokiškio rajono savivaldybė užima 50 vietą, praėjusiais metais miestui teko 48 vieta.

Paskelbus Savivaldybių gerovės indeksą Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas pakomentavo situaciją naujienų portalui Etaplius.lt:

„Rokiškis liko kur ir buvo eilę metų. Nors šiemet lyginant su 2018 m. pakilome per 0,2 punkto, tai neguodžia. Šis VPAI atskleidžia vieną esminį dalyką – centrinės valdžios deklaruojama regionų politika taip ir lieka deklaracija popieriuje. Mes matome, kad situacija geresnė ir valdžios skiriamas dėmesys didesnis tik didiesiems miestams, regionų centrams ir vidurio Lietuvai. Visų šiaurės-rytų Lietuvos savivaldybių padėtis panašiai prastesnė nei vidurio Lietuvos. Vienodai prastesnis indeksas visų savivaldybių, kurios nesiriboja su didžiaisiais miestais ir regionų centrais, kur kuriami LEZ’ai, sudaromos patrauklesnės sąlygos investuotojams, skiriama daugiau lėšų investiciniams projektams ir pan. Tokiose savivaldybėse kaip mūsų, gyventojai dirba tik vietos investuotojų sukurtose darbo vietose, nors tokios vietos verslo investicijos net neįtraukiamos skaičiuojant indeksą. Nors esame viena saugiausių savivaldybių su gana gyvybinga ekonomika, musų bendrą indeksą tempia į dugną demografinė padėtis ir socialinis saugumas. Tai reiškia, kad be centrinės valdžios požiūrio keitimo į regionus (o ne tik jų centrus) ir didesnio dėmesio, staigaus pokyčio padaryti savarankiškai tokios savivaldybės nėra pajėgios."

visos-savivaldybes.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA