Angle down Atgal

Savivaldybės taryba siekia sumažinti mokesčius

Rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo siekia sumažinti mokestinę naštą asmenims dėl įvesto karantino privalėjusiems sustabdyti savo vykdomas veiklas ir praradusiems pajamas. Tarybos sprendimu suteiktos mokesčių lengvatos nuo 2020 m. kovo 16 d. iki karantino režimo laikotarpio pabaigos, įskaičiuojant karantino galiojimo pabaigos mėnesį:

Nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių mokėjimo nekilnojamojo turto ir žemės savininkams už Kaišiadorių rajono savivaldybėje esantį privačios nuosavybės teise valdomą nekilnojamąjį turtą ir žemės sklypus, kuriuose yra vykdoma kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto, sveikatinimo paslaugų centrų, poilsio centrų, viešbučių, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, grožio paslaugų teikimo, lošimo automatų salonų veikla, parduotuvių, prekybos, išskyrus kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos technikos priemonių pardavimas veikla, taip pat turgaviečių, išskyrus prekiaujančių maisto prekėmis, veikla;

Žemės nuomos mokesčio valstybinės žemės nuomininkams (naudotojams) už valstybinės žemės, kurioje yra vykdoma kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto, sveikatinimo paslaugų centrų, poilsio centrų, viešbučių, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, grožio paslaugų teikimo, lošimo automatų salonų veikla, parduotuvių, prekybos, išskyrus kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos technikos priemonių pardavimas, veikla, taip pat turgaviečių, išskyrus prekiaujančių maisto prekėmis, nuomą.

Mokesčio lengvatos dydis (procentais) yra lygus mokestinio laikotarpio, kurio metu nebuvo vykdomos aukščiau išvadintos veiklos, mokesčio dydžiui (procentais). Tais atvejais, kai nuomojamame valstybinės žemės sklype, apmokestinamame privačios nuosavybės teise valdomame nekilnojamajame turte ir apmokestinamame žemės sklype vykdomos ir kitos negu išvardintos veiklos, numatytos mokesčių lengvatos bus taikomos proporcingai tik toms nuomojamo žemės sklypo, apmokestinamo privačios nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto ir apmokestinamo nuomojamo žemės sklypo dalims, kuriose vykdomos minėtos sprendime minimos veiklos.

Jei karantino režimo laikotarpiu nuomojamų patalpų nuomininkas (subnuomininkas) sumokės nekilnojamojo turto mokestį, kurio mokėjimo prievolė nustatyta patalpų nuomos (subnuomos) sutartyje, lengvata pačiam nekilnojamojo turto ar žemės savininkui teikiama nebus.

Taip pat savivaldybės tarybos spendime nustatyta, kad nekilnojamojo turto, žemės mokesčių, valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatos išvardintiems mokėtojams bus svarstomos ir rajono savivaldybės tarybos sprendimai bus priimami pasibaigus karantino režimo laikotarpiui, kai ir žemės savininkai savivaldybės administracijai pateiks atitinkamos formos prašymus.

Prašymai turi būti pateikti per du mėnesius po karantino režimo laikotarpio pabaigos, juos nagrinės savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, kuri parengs sprendimo projektus dėl visiško, dalies atleidimo ar neatleidimo nuo mokesčių ir pateiks juos rajono savivaldybės tarybai.

Prognozuojama, jog suteikus šias mokesčių lengvatas, savivaldybės biudžetas praras apie 3–5 proc. planuojamų surinkti nekilnojamojo turto, žemės ir žemės nuomos mokesčių.

„Atspindžių” inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite