Angle down Atgal

Savivaldybės mero kvietimas į Jurbarko krašto šventę

Jurbarko rajono savivaldybės meras kviečia į miesto šventę.

Mieli Jurbarko krašto žmonės ir miesto svečiai,

milžinų Juro ir Barkaus miestas Jurbarkas švenčia garbingą 760 metų jubiliejų. Prie Nemuno prigludęs mūsų miestas per ilgus savo gyvavimo amžius išgyveno nemažai istorinių lūžių, bet visais laikais čia gyveno žmonės, kartų kartos čia kūrė savo gyvenimus, augino vaikus ir svajojo apie ateitį.

Šios reikšmingos miesto sukakties proga nuoširdžiai sveikinu visus Jurbarko rajono savivaldybės gyventojus, į gimtinę sugrįžusius kraštiečius, gausius svečius. Priimkime šią miesto jubiliejaus šventę kaip gerą progą pabūti kartu, prisiminti savo krašto praeitį ir pasidžiaugti dabarties pasiekimais.

Maloniai kviečiu visus aktyviai dalyvauti gausiuose šventės renginiuose, kurie tradiciškai prasidės penktadienį ir tęsis iki sekmadienio.

Penktadienio renginiai „Lietuva, priimki ir mano auką“ skiriami Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos prezidiumo pirmininko generolo Jono Žemaičio-Vytauto metams ir Baltijos kelio 30-mečio sukakčiai paminėti. Krašto muziejus įvyks istorinė konferencija „Išdidūs buvo ir laisvi“, bus organizuojami pėsčiųjų ir dviračių žygiai į Šimkaičių girią prie generolo Jono Žemaičio-Vytauto vyriausiosios vadavietės-bunkerio, kur 19 val. prasidės Atminties vakaras. Čia bus atidengta skulptūra „Eglutė“, vyks simbolinė akcija Baltijos kelio 30 metų sukakčiai įprasminti.

Gausūs šeštadienio renginiai „Čia Jurbarkas buvo ir bus“ lauks lankytojų Jurbarko dvaro parke nuo 10 val. ryto iki vėlaus vakaro. Vinco Grybo memorialinio muziejaus teritorijoje stebėsime Juro ir Barkaus skulptūrinės kompozicijos atidengimą. Jurbarko jubiliejų minėsime bėgimu „760 Juro ir Barkaus žingsnių“. Oficialus šventės atidarymas – 12 val. Tada atsidarys seniūnijų kiemeliai, bus pagerbtos seniūnijų vėliavos, vyks Jurbarko rajono mėgėjų meno kolektyvų koncertas. Visą dieną lankytojams bus atviras Jurbarko krašto muziejus, čia su Hajnuvkos miesto gminos meru iškilmingai pasirašysime tarptautinio bendradarbiavimo sutartį, vėliau nuolat bus demonstruojamas profesoriaus Vytauto Urbanavičius dokumentinis filmas, galėsite susipažinti su muziejaus ekspozicija ir veikiančiomis parodomis.

Besidominčius sportu kviečiame į Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto salę, kur organizuojamas krepšinio turnyras, skirtas Juro ir Barkaus taurei laimėti.

Vakare 20 val. jurbarkiškius sveikins trys užsienio delegacijos, kiti svečiai, vyks šventinis koncertas „Jurbarkui 760“. Koncertas baigsis jau po vidurnakčio fejerverkais ir diskoteka.

Šventiniai renginiai tęsis ir sekmadienį. Šios dienos renginių tema „Ar žinai jurbarkiškio kodą?“. Tradiciškai rytą Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje bus laikomos Šv. Mišios už Jurbarko už krašto žmones, vėliau visi kviečiami į Jurbarko viešąją biblioteką. Čia šventės svečių lauks Mero sriuba, koncertuos svečiai – Hajnuvkos miesto gminos ugniagesių savanorių orkestras. Pokalbiuose su įdomiais kraštiečiais ieškosime jurbarkiškio kodo. Šeimų lauks pramoginės „Šeimų dūzgės“. Vakarą vainikuos kino filmas visai šeimai po atviru dangumi.

Rajono kultūros darbuotojai, visi gausių renginių organizatoriai deda daug pastangų, kad per visas šventės dienas jus lydėtų pakili nuotaika. Nuoširdžiai linkiu, kad šis gražus mūsų miesto jubiliejus visiems suteiktų nepakartojamų įspūdžių, bendrystės ir pasididžiavimo savo miestu jausmą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite