Angle down Atgal

Savivaldybės atstovai Žeimelio seniūnijoje susitiko su gyventojais

Tęsiasi savivaldybės atstovų vizitai seniūnijose – pristatomi aktualūs klausimai, diskutuojama įvairiomis temomis.

Pakruojo rajono administracijos direktorės pavaduotojas Gintaras Šurna, Lietuvos Respublikos Seimo narys Liudas Jonaitis, Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Pakruojo skyriaus pirmininko pavaduotojas Gedas Špakauskas, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Juozas Pupinis, Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjas Gintaras Makauskas, Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Špejerienė, Ekologė Kazimiera Klabienė, UAB „Pakruojo vandentiekis“ direktorius Stasys Tamulionis su gyventojais susitiko Žeimelio seniūnijoje, kur atvykusius sutiko seniūnė Vitalija Dobrovolskienė.

Administracijos direktorės pavaduotojas trumpai apžvelgė 2020-ųjų metų savivaldybės biudžetą, su kurio projektu galima susipažinti savivaldybės tinklalapyje adresu www.pakruojis.lt.

Kaip ir kituose susitikimuose, žemės ūkio skyriaus vedėjas J. Pupinis daugiausia dėmesio skyrė 2020-ųjų metų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo naujovėms, kalbėjo apie vis augančią vilkų daromą žalą ir jos atlyginimo galimybes. Susitikimo metu Žeimelyje kalbėta, kad bus atkreiptas didesnis dėmesys dėl seniūnijos griovių remonto. Taip pat, Žeimelyje gyventojai teiravosi kada jau minėtoje Bauskės gatvėje bus užtikrintas vandens tiekimas. Patikinta, kad problema bus išspręsta šiemet ir gyventojams bus tiekiamas vanduo.

LŪS Pakruojo skyriaus pirmininko pavaduotojas apžvelgė ūkininkams aktualius klausimus – žalinimo reikalavimus, trąšų naudojimo žurnalų pildymą, pagal susitarimą su savivaldybe kilsiantį žemės mokestį (jau šiemet dalis žemės mokesčio skiriama kelių tvarkymui). Pranešta, kad netrukus žemdirbiai bus pakviesti į seminarus, kuriuose bus kalbama apie reguliuojamas melioracijos sistemas.

Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja N. Špejerienė kalbėjo apie nemokamą teisinę pagalbą ir teisminę mediaciją. Tai yra ginčų sprendimo procedūra, kurios metu vienas ar keli mediatoriai padeda ginčo šalims taikiai spręsti šį ginčą teisme nagrinėjamoje civilinėje bei administracinėje byloje.

Daugiausia, kaip ir visose seniūnijose, diskutuota apie prastą kelių būklę. Žeimelio seniūnijoje 2019 metais kelių tvarkymui buvo skirta apie 48 tūkst. eurų, kaip ir kitose seniūnijose, šiais metais ši suma bus 5 tūkst. didesnė. Taip pat, bus rengiamas J. Šliavo gatvės kapitalinio remonto techninis projektas. Gyventojai kėlė klausimą apie Bauskės gatvės asfaltavimo darbų pabaigą. Paaiškinta, kad ši gatvė yra valstybinės reikšmės ir darbais rūpinasi Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Tačiau, yra žinoma, kad pavasarį asfaltavimo darbai, kurie sustojo dėl archeologinių tyrinėjimų, bus tęsiami.

Savivaldybės ekologė K. Klabienė informavo gyventojus apie galimybę gauti paramą asbestinių stogų keitimui, kaip ir kiekvienas metais bus galima pasinaudoti galimybe išvežti sukauptą šiferį. Susirinkusiems suteikta informacija dėl pasikeitusių teisės aktų, susijusių su medžių kirtimu.

Susirinkime Žeimelyje daug dėmesio ir diskusijų sulaukė buvusios Žeimelio Žemės ūkio mokyklos teritorijoje esančio užteršto grunto klausimas. Ši problema yra žinoma teritorijos savininkei Švietimo, sporto ir mokslo ministerijai (toliau – ŠSMM), tačiau savivaldybės vadovai dar kartą kreipsis į savininką ir Aplinkos ministeriją siekiant galutinai išspręsti šią ekologinę problemą. Taip pat, kovo pradžioje Pakruojo rajone planuoja apsilankyti ŠSMM viceministras, su kuriuo bus apžiūrėta teritorija.

Pakruojo rajono savivaldybės vadovai nuoširdžiai dėkoja už susitikime išsakytas nuomones ir skatina visais klausimais kreiptis telefonu, elektroniniais laiškais arba ateinant į savivaldybę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite