Angle down Atgal

Savivaldybėje – dailininkės Rūtos Mikalonytės tapybos darbų paroda

Varėnos rajono savivaldybės administracinio pastato antrojo aukšto sienas papuošė iš Varėnos krašto kilusios jaunosios kartos dailininkės Rūtos Mikalonytės tapybos darbai. Dvidešimt šeši daugiausia gamtos motyvais tapyti paveikslai žavi ryškiu koloritu, vaiskiomis vasaros spalvomis ir sušildo žvarbiomis žiemos dienomis.

„Mano paveiksluose – gerai pažįstami ir išnagrinėti gamtos vaizdai, tai ne tik spalvos ir oras, paveikslo kvėpavimas, bet kartu ir meditacija – naujos prasmės, savybių ir nuotaikos atradimas, laiko įprasminimas, gamtos, tokios, kokią kasdien matome, aktualizavimas ir fiksavimas. Šiuo atveju raiškiai pasitarnauja drobės, teptukai ir dažai“, – savo kūrybą pristato parodos autorė. Nenuostabu, kad menininkės paveiksluose daugiausia gamtos motyvų, įvairių augalų, abstrakcijų, kurios taip pat įkvėptos gyvosios aplinkos, nes ji gimė ir augo gamtos apsuptyje – Varėnos rajone, Milioniškių kaime, šalia Merkio ir gražiųjų dzūkiškų šilų.

R. Mikalonytė yra baigusi dailės studijas, taip pat įgijusi mokytojo kvalifikaciją, o parodose dalyvauja nuo 2010 m. Pirmoji dailininkės personalinė paroda vyko Varėnoje 2011 m. Taip pat pati yra organizavusi keletą kolektyvinių parodų Alytuje, Utenoje, Pasvalyje, Varėnoje. Jos tapybos darbų paroda savivaldybėje veiks pusmetį, tad jais spės pasigrožėti ne tik savivaldybės darbuotojai, bet ir lankytojai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite