Angle down Atgal

Savivaldybėje svečiavosi Mato Slančiausko progimnazijos moksleiviai

Spalio 8 d. Joniškio rajono savivaldybėje svečiavosi Mato Slančiausko progimnazijos moksleiviai. Apsilankymo tikslas – pasaulio pažinimo pamoka kitoje erdvėje, kurios tema – susipažinti su miesto savivalda, kas rūpinasi Joniškio gyventojų gerove. Progimnazijos trečiokus lydėjo jų mokytojos Dalia Marcinkevičienė ir Jolanta Bytautienė.

Pirmiausia moksleiviai susirinko Joniškio savivaldybės posėdžių salėje, kur galėjo pasijusti kaip tikri tarybos nariai. Savivaldybės administracijos Kanceliarijos skyriaus vyriausiasis specialistas Laimonas Vingras papasakojo kaip vyksta tarybos posėdžiai, kaip veikia tarybos posėdžių elektroninė balsavimo sistema. Aplankyta ir mažoji posėdžių salė, susipažinta su posėdžių garso įrašymo sistema.

Po to moksleiviai aplankė Joniškio rajono savivaldybės merą Vitalijų Gailių, apžiūrėjo jo kabinetą, „pasimatavo“ mero kėdę. Trečiokai susidomėję klausė apie mero veiklą ir savivaldybės administracijos darbą, dalijosi mintimis, kuo norėtų būti užaugę.

Rajono meras išsamiai atsakė į visus moksleivių užduotus klausimus, paaiškino apie savivaldos struktūrą, funkcijas ir pareigas. Meras paprašė vaikų nupiešti ir paaiškinti kas yra savivaldybė, kaip jie ją įsivaizduoja? Daugeliui moksleivių savivaldybė asocijuojasi tiesiog su rajono savivaldybės pastatu. Moksleiviams paaiškinta, jog savivaldybė yra ne pastatas, ne aikštės, o čia gyvenantys žmonės.

„Savivaldybė yra ne pastatas, savivaldybė esame mes, žmonės. Savivaldoje dirbantys žmonės yra Jūsų visų pasamdyti, kuriems yra suteiktos teisės ir pareigos realizuoti ir įgyvendinti darbus. Mes esame tam, kad pasirūpintumėme Jūsų gerove, saugumu, o Jūs esate mūsų krašto ateitis. Tad mes rūpinamės, kad visiems Joniškyje gyventi būtų gera.“ – kalbėjo rajono meras.

Moksleiviai aplankė ir mero pavaduotojos Vaidos Aleknavičienės kabinetą, trumpai susipažino su mero pavaduotojos veikla, domėjosi darbu savivaldybėje. Mero pavaduotoja patarė moksleiviams mokytis kuo daugiau kalbų.

Atsisveikindami trečiokai labai norėjo apkabinti rajono merą ir džiaugdamiesi kartojo „Jūs esate labai geras“.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite