Marijampolės savivaldybės nuotr.
Angle down Atgal

Savivaldybėje renovuota beveik puššimtis daugiabučių, tempas tikrai nemažės

Nuo 2013 m. Marijampolės savivaldybei įgyvendinant Energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą, renovuota beveik 50 daugiabučių gyvenamųjų namų. Daugiausiai – mieste, keletas Meškučiuose bei Kumelionyse.

„Savivaldybėje eilę metų vykstant renovacijos darbams, antrus metus iš eilės neliekame nepastebėti. Praėjusiais metais bendrijai „Eglutė“ priklausantis daugiabutis, esantis R. Juknevičiaus g. 16 su ištapytu Gyvybės medžiu buvo pripažintas įspūdingiausiu renovuotu daugiabučiu. O šiais metais Būsto energijos taupymo agentūros inicijuoto konkurso „Metų renovacijos projektas“ ekspertų komisijos nuomone Marijampolėje, Kosmonautų g. 2, esantis daugiabutis išsiskyrė inovatyviais sprendimais ir buvo įvertintas kaip geriausias renovacijos pavyzdys Lietuvoje“,- rezultatais džiaugėsi Savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Svarbu pabrėžti, jog renovacija nėra tik namo sienų apšiltinimas, stogo ar langų pakeitimas, bet ji gali prisidėti prie gyvenimo kokybės keitimo iš esmės. Pagrindiniai renovacijos privalumai – šiluminės energijos sąnaudų sumažinimas ir racionalus energinių išteklių naudojimas, taip sumažinant gyventojų išlaidas už šildymą, gyvenamosios aplinkos atnaujinimas, išauganti nekilnojamojo turto vertė, ugdomas bendruomeniškumas ir komfortabilumas.

Kiekvienais metais LR aplinkos ministro įsakymu būna skelbiami kvietimai teikti paraiškas VšĮ „Būsto energijos taupymo agentūrai“ (BETA) dėl daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo). Marijampolės savivaldybė administracija atsižvelgdama į gautus daugiabučių namų savininkų raštus, teikia prašymus BETA ir dalyvauja atrankoje. Tokiu būdu Savivaldybėje atnaujinta beveik 50 daugiabučių gyvenamųjų namų. Paskutiniame kvietime, metų pradžioje Marijampolės savivaldybės administracija buvo pateikusi 15 paraiškų ir visi 15 Marijampolės daugiabučių pateko į finansuojamų atnaujinimo (modernizavimo) projektų sąrašą.

Programa įgyvendinama daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų lėšomis, pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir Europos sąjungos fondų bei (ar) kitų teisėtų šaltinių.

Visą informaciją apie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą galima rasti čia: http://192.168.0.253/aktai/Default.aspx?Id=3&DocId=32994

Kilus klausimų, prašome kreiptis į Marijampolės savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiąja specialistę Aušrą Kriščiūnaitę el. p.ausra.krisciunaite@marijampole.lt arba tel. 8 343 90 064.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite