Angle down Atgal

Savivaldybėje – pokalbis su saulės jėgainių įrengimo specialistais

Kur kreiptis dėl saulės elektrinės savo poreikiams? Kokios galios jėgainės reikia ir kiek kainuoja ją įrengti? Kur ją montuoti – ant statinio stogo ar ant žemės? Kada atsiperka saulės elektrinė? Šie klausimai – vos keli iš daugybės, į kuriuos atsakymų ieško būsimi saulės energetikos vartotojai.

Šiandien šia aktualia tema buvo kalbama Savivaldybėje. Meras Andrius Bautronis, mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas, Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vedėja Indrė Antanaitienė, šio skyriaus vyriausioji specialistė Aleksandra Liutko, Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Morkevičius ir UAB „Raseinių šilumos tinklai“ direktorius Modestas Globys susitiko su padedančios įsirengti saulės elektrines, konsultuojančios montavimo, projektų rengimo bei jų įgyvendinimo klausimais kompanijos „Solet Technics“ pardavimų direktoriumi Tomu Ridiku ir pardavimų vadybininku Gyčiu Šulinsku.

Svečių teigimu, saulės šviesos energija „Solet Technics“ sprendimų dėka virsta elektra ir keliauja gyventojams tiek nuo individualių namų stogų, tiek iš didžiulių elektrinių parkų. Nuo savo veiklos pradžios 2011 m. pirmaujanti kompanija įrengė per 100 saulės jėgainių, kurios ne tik suteikia energetinio savarankiškumo, padeda taupyti, pasiekia tas vietas, kurių nepasiekia elektros laidai, bet ir tausoja aplinką, gamtą.

Svečiai atsakė į Savivaldybės vadovų ir specialistų klausimus. Po diskusijos buvo pasirinkti keli objektai rajono seniūnijose, kurie galėtų atitikti saulės elektrinių įrengimo reikalavimus. Tačiau pirmiausia bus atlikti vadinamieji namų darbai: išsiaiškinta, kiek šie statiniai sunaudoja elektros energijos, koks jų stogų plotas ir būklė, ar jie pastatyti saulės kryptimi ir pan.

Šiuo metu yra gana palanki situacija statyti saulės elektrines. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą juridiniams asmenims teikti paraiškas dėl atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo. Kvietimas skirtas gauti paramą pagal Klimato kaitos programos lėšų naudojimo 2019 m. sąmatą detalizuojančio plano priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ir kitų) panaudojimas visuomenės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatuose“.

Paraiškas gali teikti visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenys) paskirties pastatų, kurie nuosavybės teise priklauso valstybei, savivaldybėms, tradicinėms religinėms bendruomenėms, bendrijoms ar centrams, valdytojai arba savininkai. Tačiau paramos gavėjais negali būti tie asmenys, kurių pastatai yra prijungti prie centrinio šilumos tiekimo sistemų ir kuriuose planuojama keisti šilumos energiją generuojantį įrenginį į atsinaujinančius energijos šaltinius.

Paraiškos paramai gauti priimamos nuo 2019 m. liepos 15 d. 8.00 val. iki 2019 m. rugsėjo 16 d. 17.00 val. Bendra suma skirta šiam kvietimui – 10 mln. eurų. Taigi galima sumažinti saulės elektrinės įrengimo kainą iki 80 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite