Savivaldybė rado, kur perkelti benamius – su bendruomene kol kas nesitarė

Šiauliai
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Savivaldybė pristatė siūlymą Nakvynės namų (vienos nakties) padalinį perkelti į Purienų g. „Šalia – policija, saugiau negali būti“, – džiaugiasi Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis. Užtat Purienų g. esančio daugiabučio pirmininkas Mindaugas Alijošius nesidžiaugia ir benamių kaimynystės nenori – šie jau dabar miega gyventojų laiptinėse.

Benamiams – ir kiemelis, ir fontanas

Nakvynės namų padalinį ketinama perkelti į šiuo metu „Busturo“ teritorijoje esančias elektrikų dirbtuves. „Tai – nenaudojamos gamybinės patalpos, kurių plotas – virš 400 kvadratinių metrų. Teritorija kaip pagal užsakymą: turi gražų kiemelį, fontaną, pavėsinę – kadaise čia buvo vairuotojų poilsio zona“, – pasakoja A. Bartulis ir priduria – benamiai nusipelno patogių gyvenimo sąlygų, žalumos.

Jis taip pat teigia, kad iš „Busturo“ vadovo gavo patvirtinimą – įmonei teritorija nereikalinga, o pastatas – visiškai nusidėvėjęs. „Pastato vertė apskaitoje yra 29 centai. Bet, kaip reikalauja teisės aktai, mes turėsime jį pirkti konkurse rinkos kainomis“, – sako administracijos direktorius.

Kainuos ne tik patalpos, stovinčios ant valstybinės žemės, bet ir jų sutvarkymas – pastatas nėra gyvenamosios paskirties. Savivaldybė neatmeta galimybės pastatą nugriauti ir į jo vietą pastatyti naują. „Techninę ir inžinerinę pusę dar išanalizuosime. Reikės padaryti ir maždaug 100 metrų privažiavimą. Tačiau pastato vertės atžvilgiu, savininko atžvilgiu ir žemės atžvilgiu problemų nematome“, – kalba A. Bartulis.

Pirmininkas: „Mes jau dabar turime problemų“

Administracijos direktorius džiaugiasi, kad, idėjai pasiteisinus, benamiai miegotų prie pat Šiaulių miesto ir policijos komisariato, esančio Purienų g. 48. „Saugiau negali būti. Policijos vadovybę apie galimą kaimynystę jau informavome“, – sako jis.

Konferencijoje dalyvavęs vicemeras Domas Griškevičius taip pat mano, kad Purienų g. – tinkama vieta benamiams. „Pliusas tas, kad teritorija su tuo gyvena daug metų (siūloma teritorija yra šalia (apie 600 metrų) nuo dabar veikiančių Laikinojo apgyvendinimo patalpų (Pakruojo g.), aut. pastaba). Tai yra mažiausia gyventojų koncentracija, kokią pavyko rasti. Tėra vienas namas ir mes pasiryžę susitikti, aptarti su gyventojais, pristatyti idėją“, – sako D. Griškevičius.

Minėtasis daugiabutis stovi Purienų g. 42. Susisiekus su jo pirmininku M. Alijošiumi, vyras nustemba: skirtingai nei policijos vadovybė, jis apie planus netoliese perkelti benamius negirdėjo. „Mes jau dabar turime problemų. Tie asocialūs asmenys, kuriuos atveža į policiją ir paskui paleidžia, nakvoja mūsų laiptinėse“, – skundžiasi jis.

Jeigu Taryba rudenį pritartų šiam siūlymui, padalinio perkėlimas būtų planuojamas nuo 2021 m. kovo mėn.

Lieporiai vis dar kovoja

Priminsime, kad Lieporių bendruomenės gyventojai vis dar kovoja su Tarybos sprendimu šiame mikrorajone, Tiesos g., įkurdinti kitą Nakvynės namų padalinį, teikiantį laikinojo gyvenimo paslaugas.

Praėjusią savaitę vyko du bendruomenės ir valdininkų susitikimai, tačiau kompromiso pasiekti nepavyko. Gyventojai ketina kreiptis į teismą, Tarybos narys ir advokatas Marijus Velička taip pat žada keliauti į teismą su skundu „kaip pilietis“.

Pasiteiravus, ką jis mano apie Savivaldybės planus Purienų g., M. Velička sako, kad vertinti negali – nėra susipažinęs su konkrečia situacija. Tačiau tikisi, kad valdininkai nedarys klaidų, kurios buvo padarytos Lieporiuose.

„Regioninė valdžia dirba kitokiu principu negu centrinė, kuri priima sprendimą ir visa šalis turi pagal jį gyventi. Regioninė valdžia savo sprendimus turi derinti su bendruomene. Bendruomenė, prieš priimant sprendimą, turi jį žinoti, administracija ar mero sekretoriato žmonės turi nuvažiuoti pas gyventojus, paaiškinti, ką jie daro ir kokios gali būti neigiamos pasekmės. Tai privaloma pagal įstatymus. Aš manau, kad jie šį kartą padarys teisingai. Jie pasirinko vietą, apie tai paskelbė – dabar turėtų prasidėti darbas su bendruomene“, – tvarką aiškina M. Velička.