Angle down Atgal

Savarankiškai atliekami apdailos darbai – ką būtina žinoti?

Visoje šalyje paskelbtas karantinas paskatino žmones labiau pasirūpinti savo aplinka, suteikė laiko kiekvienam atlikti reikalingus namų ūkio darbus ar užbaigti seniai pradėtą remontą. Apdailos darbai – vieni populiariausių pastaraisiais mėnesiais.

Tiesa, vieni į namus įsileidžia profesionalius meistrus, galinčius atlikti įvairius apdailos darbus, o kiti stengiasi juos atlikti savarankiškai. Pastarasis pasirinkimas dažnai kelia daug klausimų ir norą gauti bent kokį patarimą iš patyrusių specialistų. Esminiais patarimais sutiko pasidalinti „ApdailosABC“ įkūrėjas, kurio komanda teikia įvairias apdailos darbų paslaugas – atlieka interjero apdailos darbus (standartinių baldų montavimas, patalpų įrengimas, interjero konsultacijos, paprastų ir sudėtingų apdailos bei remonto sprendimų įgyvendinimas ir kt.), interjero dizaino projektavimą (projektų su vizualizacija rengimas, laiptų, nestandartinių baldų, santechnikos, šildymo bei vedinimo sistemų projektavimas, inžinerinės sistemos, elektros, apsaugos sistemos ir išmaniųjų įrenginių diegimas ir kt.), namų statybos darbus ir netgi griovimo darbus (rankiniu būdu arba su specialia technika). Toks platus darbų spektras ir patirtis įvairiose apdailos darbų srityse meistrams leidžia pateisinti net ir išrankiausių klientų lūkesčius. Tad ką jų nuomone svarbiausia žinoti, nusprendus savarankiškai atlikti apdailos darbus?

Patalpos, kurioje planuojama atlikti apdailos darbus, įvertinimas

Prieš pradedant atlikti apdailos darbus, būtina atsakingai įvertinti visą patalpą. Pagal planuojamų atlikti darbų pobūdį – interjero apdailos darbus, interjero dizaino projektavimą, namų statybos darbus ar netgi griovimo darbus – reikia atitinkamai paruošti ir patalpas. Pavyzdžiui, planuojant atlikti sienos griovimo darbus, geriausia, kad patalpoje būtų kuo mažiau daiktų, o tie, kurie likę – turi būti tinkamai paruošti ir apsaugoti.

Nusprendus atlikti vidaus apdailos darbus didesnį dėmesį reikėtų atkreipti į tai, ar sutvarkyta elektros instaliacija bei apšvietimas (vertėtų iš anksto atsivesti reikalingus laidus, kad vėliau sienose netektų daryti specialių griovelių). Apžiūrėti vertėtų ir kitus patalpoje esančius objektus, pavyzdžiui, ar yra palangės (jas rekomenduojama įmontuoti prieš atliekant vidaus apdailos ar interjero darbus). Pasak apdailos darbus atliekančių specialistų, net ir menkiausios patalpoje esančios detalės turi būti įvertintos pagal tai, kokios rūšies apdailos darbus planuojama atlikti.

Darbų plano sudarymas – svarbi apdailos darbų dalis

Iš anksto numatyti, suplanuoti apdailos darbai – tai nervų ir pinigų sutaupyti padedantis sprendimas. Visuomet pravartu iš anksto susidaryti remonto darbų planą, numatyti planuojamų atlikti darbų eiliškumą. Kai kurie apdailos darbai (pavyzdžiui, komunikacijų išvedžiojimas ar kt.) turi specialius dėsningumus, tam tikrus darbo metodus, kuriuos būtina numatyti iš anksto.

Sudarant tokį darbų planą įvertinti reikėtų savo finansines galimybes ir susidaryti tikslią sąmatą, numatyti, kokie konkretūs apdailos darbai reikalingi, o tuomet užsirašyti, kokių statybinių medžiagų tam prireiks. Turint laiko vertėtų palyginti skirtingų tiekėjų siūlomą produkciją ir jų kainas. Tokiu būdu galima nemažai sutaupyti. Beje, sutaupyti padės ir vienu kartu perkamas didesnis statybinių ar apdailos darbų medžiagų kiekis.

Kokybiškos ir ilgaamžės medžiagos lemia apdailos darbų kokybę

Norintys kokybiškai atliktų apdailos darbų supranta, kad svarbu ne tik pats darbo procesas, bet ir naudojamos medžiagos. Patartina įsigyti patikimų gamintojų ir kokybiškas medžiagas. Specialistų teigimu, geriausia pirkti natūralias medžiagas, tačiau šios kartais pasirodo per brangios, tuomet galima rinktis jų analogus. Pavyzdžiui, grindis kloti ne parketu, o šlifuotomis medinėmis lentomis. Naudinga žinoti ir kitas statybines subtilybes. Pavyzdžiui, pertvaras geriausia montuoti iš gipskartonio su metaliniu karkasu, nes tuomet neteks laukti, kol pertvaros išdžius. Tai padeda sutaupyti laiko ir greičiau atlikti reikiamus apdailos darbus.

Dar keli svarbūs pastebėjimai atliekant apdailos darbus

Jeigu vis tik nusprendžiama, kad apdailos darbus geriau patikėti specialistams arba savarankiškai dirbant prireikia skubios jų konsultacijos – specialistus reikėtų rinktis atsakingai ir apdairiai. Tik geriausi savo srities specialistai gali kokybiškai atlikti apdailos darbus ir pakelti viso būsto (patalpos) vertę.

Nereikėtų kiekvienam vidaus apdailos darbui samdyti vis kitų specialistų, nes gali atsirasti neatliktų tarpinių darbų, gali nebūti suteiktos reikalingos garantijos.

„ApdailosABC“ meistrai rekomenduoja prieš samdant specialistus iš anksto išsiaiškinti darbų terminus, aptarti sutarties sąlygas ir garantijas.

Ieškanties apdailos darbų profesionalų, savo paslaugas siūlo ApdailosABC komanda. Kreiptis galite el. paštu info@apdailosabc.lt arba telefonu +370 636 61977 ir Jums bus atsakyta į visus rūpimus klausimus bei pateiktas optimaliausias apdailos darbų pasiūlymas.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite