Angle down Atgal

Savanorystė jaunimo gretose – vis labiau populiarėjanti veikla

Vis dažniau jauni žmonės renkasi užsiimti savanoryste, kur gali ne tik atrasti save, bet ir padėti bei suteikti džiaugsmo kitiems. 

Šiauliuose jaunimo reikalų departamento organizuojamoje ilgalaikėje savanorystėje asmuo turi būti apsisprendęs skirti savo laiką visuomenei ir jos reikmėms, nesitikint jokio piniginio atlygio.

Savanoriai per 6 mėnesius nuo 2020 metų liepos iki gruodžio mėnesio atliko 240 valandų pagalbos ar praktikos savo pasirinktoje organizacijoje. Kiekviena savanorio pasirinkta organizacija skirtinga ir akcentuoja vis kitokias vertybes.

Savanorės Gabrielė ir Urtė pasirinko kompleksinių paslaugų namus „Alka“. Tai įstaiga, teikianti vaikams, netekusiems tėvų globos ir neįgaliems vaikams,
augantiems šeimose – sveikatos priežiūros, socialinės globos ir ikimokyklinio ugdymo paslaugas.

Norint savanoriauti šioje įstaogoje savanoris turi pasižymėti atsakingumu, be to tai puiki praktika, ketinantiems studijuoti medicinos, pedagogikos, socialinio darbo mokslus. Savanorio diena labai įdomi, pagrindinis tikslas – užtikrinti vaikų rėžiminius momentus (pasivaikščiojimus lauke organizuoti, padėti personalui juos prižiūrėti, palydėti į išvykas, ekskursijas, padėti ruošiantis šventėms).

Apie šią neeilinę ir daug pastangų reikalaujančią savanorystę pasidalino dabartinės savanorės Urtė ir Gabrielė. Kaip joms sekėsi ši savanorsytė ir kokios patirties įgijo, galite pasižiūrėti vaizdo įrašuose: 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite