Angle down Atgal

Savanoriams - lengvata stojant į aukštąsias mokyklas

Jau šiemet savanoriškai dirbę jaunuoliai galės pasinaudoti lengvesne stojimo į aukštąsias mokyklas sąlyga.

Kaip Eltai patvirtino Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentas Pranas Žiliukas, už dalyvavimą ilgalaikėje jaunimo nacionalinėje arba tarptautinėje savanoriškoje veikloje, kuri yra ne trumpesnė negu 3 mėnesiai, stojantiesiems bus pridedama 0,25 papildomo balo.

„Apie tai kaip tik dabar kalbame su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Jaunimo departamentu, nes iš ten atkeliaus pažymos apie savanoriškai dirbtą darbą. Asmenims, kurie tas pažymas turės, prisidės 0,25 balo. Gali atrodyti, kad dešimties balų skalėje 0,25 balo yra nedaug, bet kai konkursai dideli, kartais svarbios ir šimtosios dalys“, - sakė P. Žiliukas.

Kaip atkreipė dėmesį LAMA BPO prezidentas, daug kur Vakaruose įprasta papildomų balų skirti už tarnybą savanoriškoje krašto apsaugoje, savanoriams. „Tai atspindi tam tikras teigiamas žmogaus savybes, įsipareigojimą ir yra įvertinama“, - komentavo P. Žiliukas, pridurdamas, kad laikas parodys naujovės naudą - šiemet pirmi metai, kai stojantiesiems už savanorišką darbą pridedama balo dalis.

Savanoriška veikla vadinama savanorio neatlyginamai atliekama visuomenei naudinga veikla. Ji ypač orientuota į asmenis, kurie baigę mokyklą niekur nestoja, neįstoja ir nedirba, tad gali padėti apsispręsti dėl ateities planų, papildomai motyvuoti, patyrinėti, ko nori.

Nacionalinę jaunimo savanorišką veiklą reglamentuoja socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymas „Dėl Nacionalinės jaunimo savanoriškos veiklos programos patvirtinimo“. Jame nurodoma, kad savanoriauti gali 15-29 metų amžiaus jaunuoliai, nedirbantys, nesimokantys, nedalyvaujantys mokymuose ir neregistruoti teritorinėje darbo biržoje (TDB), bei 16-29 metų amžiaus jaunuoliai, nedirbantys, nesimokantys, mokymuose nedalyvaujantys ir registruoti TDB.

Akredituotos savanorius priimančios organizacijos yra registruojamos duomenų bazėje, jų sąrašą galima rasti internetinėje svetainėje www.jaunimogarantijos.lt.

Atlikus savanorystę išduodamas tai patvirtinantis pažymėjimas, kurį bendrojo priėmimo metu reikia pateikti LAMA BPO.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite