Angle down Atgal

Savanoriai jurbarkiečiams išdalino porą šimtų daugkartinių kaukių

Šeštadienį, kovo 28 d., Jurbarke buvo išdalinta 200 daugkartinių kaukių vyresnio amžiaus žmonėms. Kaukes savivaldybės užsakymu už savikainą pasiuvo Smalininkų technologijų ir verslo mokykla. Dalintos ne tik apsauginės kaukės, bet ir instrukcijos, kaip jomis naudotis ir tinkamai prižiūrėti, dezinfekuoti. Taip pat buvo platinami ir informaciniai lapeliai su savanorių pagalbos kontaktais, informacija apie galimą pagalbą namuose ir neturint galimybės patiems ar artimiesiems pasirūpinti būtinaisiais poreikiais.

Neužtekus daugkartinių kaukių buvo išdalinta ir 150 vienkartinių. Savanoriai sakė, kad gavę vienkartinę kaukę jurbarkiečiai nebuvo labai patenkinti – kai kurie net pyktelėjo, kad neužteko ilgalaikių, pasiūtų.

Tokia akcija surengta pirmą kartą, tad buvo ir tam tikrų keblumų – savanoriams reikėjo raginti žmones laikytis atstumo, nesibūriuoti. Nors ši dovana skirta vyresnio amžiaus žmonėms, buvo ir jaunesnių asmenų kurie stojo į eilę, tačiau buvo perspėti, kad kaukės skirtos didžiausiai rizikos grupei – senoliams. Akcija bus tęsiama ir toliau, tačiau savanoriai pasirinks kitą dalinimo formą. Ne viešoje vietoje, kad nebūtų būriavimosi.

Viena iš savanorių, Janina, po akcijos pasidalino feisbuko paskyroje štai šiomis mintimis.

„Leiskite pasidalinti šios dienos įspūdžiais.Teko laimė prisidėti šiandien prie pilietiškos akcijos dalinant gerų žmonių neatlygintinai pasiūtas kaukes, kurios, mano asmenine nuomone, yra daugiau prevencinio pobūdžio. Apie tai, jog jos bus dalinamos senjorams paskelbta buvo iš anksto, tačiau tikslas buvo anaiptol ne sukviesti juos į vieną vietą, o informuoti, kad tokia akcija vyks. Deja, bet informacija buvo suprasta tiesiogiai ir gavosi kas gavosi....Tačiau šios akcijos tikslas buvo ne vien išdalinti kaukes, bet ir suteikti senjorams informaciją apie tai kur jie galėtų kreiptis pagalbos ir t.t. Iš dalies akcija pavyko. Pasistengėme, kad kaukes gautų tie, kuriems jų labiausiai reikėjo.Dabar apie tai kas mane labiausiai nustebino. Tų kaukių atėjo ne tiek garbaus amžiaus senjorai, kiek dar bent jau iš pažiūros pakankamai jaunos ir sveikos moterys, kurios tikrai gali pasisiųti tokių kaukių, kokias mes dalinome, ir pačios. Tai nėra sudėtinga, reikia tik laiko ir noro. Laiko manau tikrai yra, o va noro....Akcijos metu teko ne tik išgirsti keiksmažodžių mūsų atžvilgiu, dėl to, kad buvo prašoma laikytis saugaus atstumo, bet ir susigraudinti, kai vienai senolei padavus kaukę, prieš ją stovėjusi ženkliai jaunesnė moteris pareiškė, kad ši kaukė priklauso jai, nes ji pirmiau stovėjo. Ir žinote ką padarė ta senolė? Ištiesė jai tą kaukę....Vadinasi žmogiškumas nesensta. Jis arba užauga kartu su žmogumi arba ne...O visus kritikuojančius ir komentuojančius, kad ši akcija padidins užsikrėtusių ratą bei tai, jog reikėjo viską daryti kitaip kviečiu prisijungti prie mūsų savanorių rato ir pasidalinti savo protingomis strategijomis.LIKIM KARTU. SAUGOKIM SAVE...“, – rašo Janina.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite