Angle down Atgal

Savaitgalį Raseiniuose vyks civilinės saugos kompleksinės pratybos ir mokymai „Tauras 2021“

Savaitgalį Raseiniuose vyks civilinės saugos kompleksinės pratybos ir mokymai „Tauras 2021“. Pratybos rengiamos šiame mieste simuliuojant situacijas ir imituojant įvairius ekstremalius įvykius, pagal Raseinių miesto ekstremalių situacijų plano užduotis.

Tris dienas, pradedant nuo penktadienio, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės ir kitų rinktinių šauliai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų S. Dariaus ir S. Girėno apygardos 2-osios rinktinės savanoriai, Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Raseinių ligoninės, Greitosios medicinos pagalbos, Raseinių policijos komisariato ir Raseinių rajono savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų komisijos bei Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro atstovai dalyvaus Raseinių mieste rengiamose civilinės saugos kompleksinėse pratybose ir praktiniuose veiksmuose – mokymuose „Tauras 2021“.

„Labai svarbu tai, kad supažindinsime šaulius ir kitų tarnybų atstovus su Raseinių miesto infrastruktūra, ypatumais, objektais, kuriuos gali tekti saugoti ar kitaip jais pasirūpinti, taip pat išsiaiškinsime, kaip kuo operatyviau padėti žmonėms, jeigu įvyktų kokia nelaimė Raseiniuose. Žinoma, ne mažiau reikšminga ir sąveika tarp skirtingų struktūrų – to ir mokysimės rugsėjo 24–26 dienomis Raseiniuose.

Kai pareigūnai pažįsta vieni kitus, gerai žino vietovės specifiką, daug lengviau vykdyti užduotis, iš tikrųjų nutikus nelaimei ar esant kokioms nors ekstremalioms sąlygoms. Tai, žinoma, svarbu ir prevencijai, kad nelaimingi atsitikimai neįvyktų. Raseiniškiai gali tik džiaugtis – visa tai daroma jų pačių labui, jų pačių saugumui“, – sako Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas, atsargos kapitonas Vytautas Žymančius.

Anot jo, Raseinių gyventojai savaitgalį turės puikią progą susipažinti su visomis tarnybomis ir jų darbu – šauliais, ugniagesiais gelbėtojais, policijos pareigūnais, Greitosios medicinos pagalbos medikais, kariais savanoriais. Gyventojams pavojaus nebus, jeigu žmonės bus geranoriški ir draugiški, klausys uniformuotų pareigūnų nurodymų ir neis į stop juostomis aptvertas teritorijas.

Pratybų bei mokymų organizatoriai užtikrina, kad bus laikomasi priešgaisrinių ir gamtos apsaugos taisyklių, taip pat – visų saugumo reikalavimų dėl COVID-19 bei Kelių eismo taisyklių. Mokymuose dalyvaus apie 200 šaulių, kitų institucijų komandos, jų metu Raseiniuose patruliuos ginkluoti šauliai, vilkintys Lietuvos šaulių sąjungos uniformą, bus naudojami imitaciniai šaudmenys, garsinės ir dūminės imitacijos priemonės. Civilių gyventojų kasdienė veikla nebus trikdoma.

Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės specialistė Elona Labenskienė pranešė, kad šeštadienį Raseinių Nepriklausomybės gynėjų aikštėje vyks iškilminga rikiuotė, šaulių kandidatų priesaika ir mokymų atidarymo ceremonija. Pratybos baigsis sekmadienio popietę.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite