Angle down Atgal

Savaitgalį – paukščių palydos

Ateinantis savaitgalis skirtas paukščiams į šiltesnius kraštus išlydėti. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, organizuojamos rudeninės sparnuočių palydos.

Saugomų teritorijų direkcijos kartu su Lietuvos ornitologų draugija kviečia gamtos bičiulius įsilieti į nuolat gausėjantį stebėtojų būrį ir skaičiuoti išskrendančius sparnuočius. Paukščių palydos – tai ir puiki proga aplankyti gražiausius gamtos kampelius.

Rytoj, spalio 6 d., palydas rengia Dubysos regioninio parko direkcija. Paukščių stebėtojai kviečiami į „paukštingiausią“ vietą Raseinių rajone – žuvininkystės tvenkinius. Spalio 7 d. stebėti migruojančių vandens paukščių Dusios ir Metelio ežerų apylinkėse kviečia Metelių regioninis parkas.

Paukščius skaičiuoti galima ir individualiai bet kurioje šalies vietoje, o duomenis reikia nusiųsti Lietuvos ornitologų draugijai iki spalio 7 d. 15 val. el. paštu gediminas.petkus@birdlife.lt arba faksu 8 5 213 0498. Susumuoti rezultatai bus perduoti tarptautinei paukščių apsaugos organizacijai „BirdLife International“, kuri koordinuoja paukščių palydas Europoje.

Tokios palydos rengiamos nuo 1993 metų. Pernai daugiausia paukščių buvo suskaičiuota Suomijoje (1,285 mln.), Švedijoje (980 tūkst.) ir Vengrijoje (479 tūkst.).

Aplinkos ministerijos inform.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite