Angle down Atgal

Savaitgalį miške papuolė į audrą: to patirti niekam nelinkėtų

Gamtos fotografas Marius Kunigiškis dažnai mina audroms ant kulnų ir įspūdingais kadrais dalinasi su savo sekėjais, tačiau nutinka ir taip, kad net patyrusį audrų medžiotoją audra užklumpa netikėtai.

Apie tokį nutikimą fotografas pasakoja savo Facebook paskyroje ir dalinasi užfiksuotais vaizdais.

Anot vyro, šeštadienį (liepos 17 d.) jis su šeima laiką leido Labanoro girioje, prie Peršokšno ežero. Pasirodęs lietaus debesis, iš pirmo žvilgsnio, nekėlė jokių įtarimų, o ir radarai toje vietovėje nedemonstravo jokių nerimą keliančių ženklų.

Tačiau viskas pasikeitė vos per akimirką.

Kaip pasakoja fotografas, viskas prasidėjo nuo didelio vėjo, kuris be paliovos stiprėjo, kol tapo bene uraganiniu.

„Viskas prasidėjo nuo didelio vėjo, kur tik atrodė, kad be galo stiprėjo ir stiprėjo, kol pasiekė uraganinį, ir viena iš mūsų stovykloje esančių pušų jo neatlaikė, virto kartu su šaknimis ir tik per stebuklą pataikė nusileisti tarp namelio ir palapinių. Namelyje slėpėsi būrys žmonių su vaikais, vienoje iš palapinių miegojo du mažamečiai vaikai, o iš kitos palapinės prieš keletą sekundžių išbėgo mano žmona“, – pasakoja Marius Kunigiškis.

Anot jo, po pušies driokstelėjimo žemėn, stovykloje kilo panika.

Nenuostabu, kad tą akimirką baimė sustiprėjo, kadangi visų galvoje sukosi klausimas ar atlaikys kitos pušys.

M. Kunigiškis rašo: „Visi išbėgome ant liepto esančio ežere, nuo kurio audra ir atkeliavo, laukėme kada viskas pasibaigs. Nelengva buvo raminti klykiančius vaikus ir sakyti kad viskas gerai, viskas tuoj pasibaigs. Nes nebuvo aišku ar viskas tuoj pasibaigs ir ar negrius daugiau medžių. Bet viskas turi pradžią ir pabaigą, audra nurimo ir mini košmaras Labanoro girioje baigėsi. Ne iš karto supratome kaip pasisekė, kad visi likome gyvi ir sveiki. Nes iki didelės nelaimės buvo visai nedaug“.

Nors visa ši patirtis baigėsi laimingai, fotografas niekam nelinkėtų patirti tokio išbandymo miške.

„Tik po kurio laiko sugalvojom pasidžiaugti, laimei, visa tai nutiko dienos metu, o ne naktį. Sekančią dieną, už kelių kilometrų nuo Peršokno ež., paskraidžiau virš pravartyto miško, kur audra čia pasidarbavo 2021 07 13. Panašu, kad kažkas išbarstė pieštukus iš pieštukinės, tik tie pieštukai 30 metru ilgio ir tikriausiai sveria kelias tonas“.

Labanoro seniūnija | Facebook
Labanoro seniūnija | Facebook

Ši istorija yra puikus pavyzdys, jog laiką leidžiant gamtoje visuomet privaloma išlikti budriems. Ypač tuo metu, kai vyrauja orų permainos. Aprašyti reiškiniai yra lokalūs, tai reiškia, kad gali susiformuoti žaibiškai itin siaurame vietovės ruože, o tą iš anksto numatyti yra sudėtinga.

Apie šeštadienį praūžusią stichiją taip pat pranešė ir Labanoro seniūnija, kuri nuotraukomis iš įvykio vietos taip pat pasidalino savo Facebook paskyroje.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite