Angle down Atgal

Savaitgalį Laibgaliuose praūžė dviguba šventė

Šeštadienį Laibgaliuose nuaidėjo šventė „Tik kartu mes sėkmingi“ tradicinėse Gandrinėse. Šiais metais antrą kartą organizuotas rajono bendruomenių sambūris „Tik kartu mes sėkmingi“ įsiliejo į tradicinę Laibgalių šventę – Gandrines.

„Šiemet Laibgaliai ne tik priėmė šventę, bet rajono bendruomenių žmonėms parodė ir ką įdomaus savo miestelyje turi, kokiomis patirtimis gali pasidalinti. Savo kiemus sambūrio dalyviams atvėrė Henritos, Vaclovo Kontrauskų ir Janinos Pautienienės etnografijos muziejus, Rimantas Bartasiūnas ir Loreta Misiūnienė parodė šuniukų dresūros kursą, Gražina ir Gintautas Šakaliai –  mėsos perdirbimo ūkį. Šventės dalyviai aplankė Birutės ir Alfredo Dzikavičių bei Audronės Šeškuvienės gražiausias sodybas“, – tai nauja sambūrio patirtis ir ji pasiteisino, – sakė Rokiškio rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Milda Ulevičienė. „Keliaudami po pasaulį dažnai nežinome, kas šalia yra įdomaus.“

Šventėje buvo visko – ir Jūžintų seniūno Vytauto Stakio sveikinimai Laibgalių šeimoms, sulaukusioms naujagimių, ir naujakuriams, ir sukaktuvininkams. Šiemet pagrindinė Laibgalių nominacija – Gandro – įvertinta kraštietė Vilma Balčiūnaitė-Venclavė.

Legendinių Laibgalių gatvių kiemelių pasirodymų  tema – „Ateities vizija“ tiesiogiai atliepė į bendruomenių sambūrio temą „Darnaus vystymo tikslai iki 2030 metų“ – aktoriai vaizdžiai pasakojo, kas nutiks pasauliui ir Laibgaliams, jei nepaisysime ekologijos ir užsidarysime socialiniuose burbuluose. Šventėje koncertavo Zyplių dvaro kapela, Subačiaus moterų vokalinis ansamblis „Luknė“, grupė „Belkanto“.

Pagrindinė šventės organizatorė, Laibgalių bendruomenės pirmininkė ir kultūros darbuotoja Vanda Cicika be galo džiaugėsi laibgaliečių susitelkimu, organizuotumu: „Bendradarbiavimas su Rokiškio rajono VVG ir Rokiškio rajono bendruomenių sąjunga atspindi šventės esmę – tik kartu mes sėkmingi. Esu dėkinga už bendrą darbą ir puikiai praėjusią šventę“.

Bendruomenės kaip ir pernai į sambūrį atvyko nešinos prikeptų koriukų, iš kurių buvo lipdomas bendrystės korys. Šiemet jį lipdė gausi VVG narių komanda, padedama Rokiškio rajono savivaldybės mero, bendruomenių sambūrio globėjo Ramūno Godeliausko. Daugiausiai koriukų – net 10 kg – atvežė  Pandėlio miesto bendruomenė, kuri buvo apdovanota specialiu mero prizu.

Baigiantis šventei meras Ramūnas Godeliauskas paskelbė – gerą žinią, jog kitąmet – 2022-aisiais bendruomenių šventė vyks Mažojoje kultūros sostinėje – Panemunėlyje, šventė įtraukta į prioritetinius savivaldybės renginius.

Pagrindinis šventės rėmėjas buvo Žemės ūkio ministerijai, bet šalia jos šventės vedėjai nemažai laiko užėmė vardindami ilgiausią sąrašą bendrovių, nevyriausybininkų ir, svarbiausia, Laibgalių gyventojų ir kraštiečių, kurie šventei aukojo lėšas, darbus ir laiką.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite