Angle down Atgal

Savaitgalį danguje ryškiai spindės Sniego superpilnatis ir ne tik

Ilgosios trumpiausio metų mėnesio naktys šiauriniame planetos pusrutulyje dažniausiai atkeliauja drauge su šalčiu ir sniego užklotu (vis retesnis reišikinys, ypač šią žiemą), o šį savaitgalį galima tikėtis danguje išvysti vasario mėnesio Sniego pilnatį.

Remiantis dabartiniais duomenimis, tiek šeštadienio, tiek sekmadienio nakties dangus turėtų būti ganėtinai palankus stebėti šį įspūdingą Mėnulį. Kiek ldaugiau debesų gali būti antroje šeštadienio pusėje, o sekmadienio naktis turėtų būti žvaigždėta.

Taigi, apie pilnatis

Kiekvieno mėnesio pilnatis turi išskirtinį vardą, kuris suteiktas atsižvelgiant į metų laiką, kuriame ji pateka. Dažniausiai jų pavadinimų kilmė siekia šimtus metų, o jų šaknys aptinkamos Amerikos vietinių indėnų ar Šiaurės Amerikoje įsikūrusių kolonijinių amerikiečių kultūrose.

„Tradiciškai, vasario mėnesio pilnatis yra vadinama Sniego pilnatimi, kas siejama su įprastai smarkiomis vasario mėnesio pūgomis,“ – rašoma „Old Farmer‘s Almanac“ tinklalapyje.

Tačiau šio mėnesio pilnatis taip pat gali būti vadinama Alkio pilnatimi, Kaulo pilnatimi ir Audros pilnatimi.

Šio savaitgalio pilnatis taip pat kiek skirsis nuo kitų metų pilnačių, nes ji bus pirmoji iš superpilnačių serijos.

Superpilnatimi (arba supermėnuliu) vadinama pilnatis, kuomet Mėnulis yra netoli perigėjo – artimiausio Žemei jo orbitos taško. Tai lemia, kad Mėnulis atrodo esantis kiek didesnis nei įprasta, nors eiliniam stebėtojui šis skirtumas gali būti ir menkai pastebimas.

Tai bus pirmoji iš keturių 2020 metų superpilnačių, o kitos trys mūsų lauks kovą, balandį ir gegužę.

„Sniego superpilnatis“ rytiniame danguje patekės vakare, tačiau tą naktį laukan įžengę ir į vakarus pažvelgę žmonės gali išvysti ir du Žemės dangaus kaimynus.

Ieškokite ne tik Mėnulio!

Mūsų vakaro danguje Venera gerai matoma buvo nuo pat 2019 metų pabaigos, kur ji užgožė visas kitas planetas ir žvaigždes. Šis savaitgalis nebus išskirtinis ir jei tik vyraus giedras dangus, netrukus po saulėlydžio aukštai vakariniame danguje ir toliau spindės Venera.

Žemiau vakariniame horizonte, maždaug valanda po saulėlydžio, galima tikėtis pastebėti ir sunkiai pagaunamąjį Merkurijų.

Jis yra blyškus ir dažniausiai per arti Saulės, kad jį būtų galima pastebėti. Vis dėlto, šį savaitgalį nuo Saulės jis bus nutolęs pakankamai, kas sudarys neblogas sąlygas jį išvysti.

Gero reginio!

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite