Angle down Atgal

Sausio 6-oji: vardadieniai, astrologija

Sausio 6-oji – Trys Karaliai (Kristaus Apsireiškimas).

Senoliai sakydavo, kad ant Trijų Karalių saulė jau gaidžio žingsnį žengia.

Saulės grįžimo šventės baigdavosi sausio 6-ąją, kai diena pailgėdavo „per vieną gaidžio žingsnį“. Šią šventę krikščionys sutapatino su Trijų Karalių švente. Šią dieną baigiasi ir kalėdinis laikotarpis.

Senovės Graikijoje tokia šventė sutapo su misterijomis Eleuse, į kurias atvykdavo romėnų imperatoriai ir atveždavo gimusiam Dionizui ir graikams dovanų. Krikščionys vietoj tos šventės įvedė Kristų aplankiusių Trijų Karalių šventę. Iš čia atsirado paprotys sausio 6-ąją persirenginėti Trimis Karaliais. Su krikščionybe tas paprotys atėjo į Lietuvą, tačiau buvo susipynęs su tradiciniais žiemos šventės užbaigimo elementais.

Krikščionybės laikais paplito paprotys ant durų bažnyčioje pašventinta kreida parašyti pirmąsias trijų karalių vardų raides: K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Kiekvienam karaliui skirtas kryželis prieš jo vardą reiškia išminčiaus šventumą. Pačioje pradžioje kryželiai būdavo rašomi virš kiekvienos raidės, taip sujungiant kryžių ir karūną.

Vėliau žmonės ėmė ženklinti savo namų durų staktas, tikėdami, kad užrašius šias raides namai bus apsaugoti nuo piktųjų dvasių.

Trijų Karalių dieną simboliškai užgesinamos ir Kalėdų eglės miestų aikštės, nupuošiamos eglutės namuose.

Sausio šeštoji, ketvirtadienis, 6-oji metų diena (ketvirtoji pirmosios savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 359 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Aras, Arūnas, Arūnė, Baltazaras, Kasparas, Merkelis, Živilė;

rytoj: Jaugeda, Jaugedas, Jaugėla, Jaugėlė, Julius, Liucidas, Liucijus, Liucilė, Liucina, Liucius, Raudvilė, Rūtenis;

poryt: Apolinaras, Eivada, Eivadas, Eivarda, Eivardas, Gintė, Medvaišas, Teofilis, Vilinta, Vilintas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.41, leidžiasi 16.08. Dienos ilgumas – 07.27.

Šiandien – ketvirtoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Ožiaragio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Širdis gali suteikti proto, bet protas negali suteikti širdies“ (A. Fransas).

***************

Astrologinė prognozė sausio 6-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Diena bus kupina neaiškumų, paslapčių. Prieš ko nors imantis pravartu įvertinti savo jėgas ir galimybes, nes jūsų energetinis potencialas šiandien bus nedidelis. Seksis meninė veikla. Saugokite sveikatą.

JAUTIS. Tikriausiai daug dėmesio skirsite draugams bei mėgstamai veiklai. Naudingai praleisite laiką ir darbe, ir po darbo. Galite tikėtis originalių patarimų, intriguojamų naujienų.

DVYNIAI. Regis, daug laiko šiandien atims susiplanuotas darbas, visuomeniniai įpareigojimai ar pan. Neapsiribokite vien rimtais reikalais, skirkite dalelę savo laiko ir širdies tiems, kuriems reikia dėmesio.

VĖŽYS. Tikriausiai pasižymėsite dvasiniu, kūrybiniu ar intelektiniu pakilimu. Šiuo metu galite pradėti kažką keisti, galbūt skatinami laiko pulso ar įtakingo asmens. Tikėtina nauja virtuali pažintis.

LIŪTAS. Būsite nusiteikę vykdyti finansinius įsipareigojimus, mokėti mokesčius, atiduoti skolas ir pasistengti jas atgauti, jeigu esate paskolinę kitiems. Galbūt jūsų dėmesio sieks aistringai nusiteikęs asmuo.

MERGELĖ. Būsite linkę diskutuoti, bendrauti. Turėsite galimybę laimėti dominančio asmens palankumą, padaryti norimą įspūdį. Tikėtinas viliojamas pasiūlymas, žavus pasimatymas.

SVARSTYKLĖS. Sveika logika ir įžvalga šiandien jums padės rasti išeitį iš bet kokios situacijos. Turbūt susidomėsite sveika mityba, dieta, sveikatos stiprinimu, išvaizdos korekcija. Regis, daugiau dėmesio reikalaus naminiai augintiniai.

SKORPIONAS. Seksis reikalai, susiję pramogų verslu, šou renginių organizavimu, pedagogika, vaikų saviraiška. Turbūt pavyks laimėti dominančio asmens dėmesį.

ŠAULYS. Šeimos gerovė, harmonija, gailestingumas šiandien bus ypač aktualios temos. Norėsis šį tą keisti santykiuose, namų aplinkoje arba koreguoti savo elgesį, gyvenimo būdą.

OŽIARAGIS. Gana aktyvi diena. Daug bendrausite telefonu, internetu. Seksis mokytis, reklamuoti. Šiandien gautą reikšmingą informaciją galėsite pritaikyti savo gyvenimo situacijose.

VANDENIS. Tai turėtų būti rami ir produktyvi diena. Palanku sudaryti sandorius, pirkti, parduoti, nuomoti, reklamuoti ir pan. Seksis dar geriau, jeigu suvokiate, kad ramybė, laimė yra vidinė būsena, kurią turite susikurti patys.

ŽUVYS. Ši diena gali būti kupina įspūdžių, pramogų, meilės. Nuo jūsų nusiteikimo labai priklausys ir sėkmė, ir savivertė. Optimistinis požiūris, empatiškas bendravimas būtų geriausi palydovai.

Geros dienos!

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite