Angle down Atgal

Sausio 6-oji: vardadieniai, astrologija

Sausio 6-oji – Trys Karaliai (Kristaus Apsireiškimas). Senoliai sakydavo, kad ant Trijų Karalių saulė jau gaidžio žingsnį žengia.

Saulės grįžimo šventės baigdavosi sausio 6-ąją, kai diena pailgėdavo „per vieną gaidžio žingsnį“. Šią šventę krikščionys sutapatino su Trijų Karalių švente. Šią dieną baigiasi ir kalėdinis laikotarpis.

Senovės Graikijoje tokia šventė sutapo su misterijomis Eleuse, į kurias atvykdavo romėnų imperatoriai ir atveždavo gimusiam Dionizui ir graikams dovanų. Krikščionys vietoj tos šventės įvedė Kristų aplankiusių Trijų Karalių šventę. Iš čia atsirado paprotys sausio 6-ąją persirenginėti Trimis Karaliais. Su krikščionybe tas paprotys atėjo į Lietuvą, tačiau buvo susipynęs su tradiciniais žiemos šventės užbaigimo elementais.

Krikščionybės laikais paplito paprotys ant durų bažnyčioje pašventinta kreida parašyti pirmąsias trijų karalių vardų raides: K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Kiekvienam karaliui skirtas kryželis prieš jo vardą reiškia išminčiaus šventumą. Pačioje pradžioje kryželiai būdavo rašomi virš kiekvienos raidės, taip sujungiant kryžių ir karūną.

Vėliau žmonės ėmė ženklinti savo namų durų staktas, tikėdami, kad užrašius šias raides namai bus apsaugoti nuo piktųjų dvasių.

Trijų Karalių dieną simboliškai užgesinamos ir Kalėdų eglės miestų aikštės, nupuošiamos eglutės namuose.

Sausio šeštoji, trečiadienis, 6-oji metų diena (trečioji pirmosios savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 359 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Aras, Arūnas, Arūnė, Baltazaras, Kasparas, Merkelis, Živilė;

rytoj: Jaugeda, Jaugedas, Jaugėla, Jaugėlė, Julius, Liucidas, Liucijus, Liucilė, Liucina, Liucius, Raudvilė, Rūtenis;

poryt: Apolinaras, Eivada, Eivadas, Eivarda, Eivardas, Gintė, Medvaišas, Teofilis, Vilinta, Vilintas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.41, leidžiasi 16.08. Dienos ilgumas – 07.27.

Šiandien – pirmoji Mėnulio delčios diena.

Saulė Ožiaragio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Tarp žmonių gyvenk taip, lyg Dievas tave matytų. Kalbėk su Dievu taip, lyg žmonės tave girdėtų“ (Seneka).

***************

Astrologinė prognozė sausio 6-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Būsite linkę mokyti, kritikuoti aplinkinius. Nepalankiai gali suveikti neapgalvoti veiksmai, žodžiai. Vien dėl noro paerzinti kitus neverta prisidaryti problemų. Stebėkite įvykius, analizuokite senas klaidas.

JAUTIS. Pasirūpinkite savo saugumu ir sveikata. Galbūt gausite pakvietimą į nuotolinį pristatymą ar interviu. Atsargiai – galima provokacija. Darbe nesivelkite į intrigas, atidžiai atlikite profesines užduotis.

DVYNIAI. Jums gali pasiūlyti sandorį, kurio nepatartina priimti paskubomis, neįsigilinus. Klausykite sąžinės balso, būkite teisingi. Galbūt išryškės vaikų auklėjimo spragos ir jas teks lopyti. Saugokite asmeninius daiktus, pinigus.

VĖŽYS. Išsiblaškymas ir nepastovios nuotaikos trukdys profesinei veiklai ir santykiams. Pasistenkite realiau įvertinti situaciją ir numatyti padarinius. Nebūkite patiklūs, nes neišvengsite veidmainiškumo, sąmokslo teorijų piršimo.

LIŪTAS. Šiandien informacija liesis iš visų pusių. Galimos labai aktualios naujienos, tačiau ir dezinformacijos nestigs. Pasistenkite atskirti melą nuo tikrovės, saviapgaulę nuo realybės.

MERGELĖ. Tikėtini rūpesčiai, susiję su verslu, nuosavybe, draudimu. Tuo užsiimkite labai apdairiai. Nesistenkite visiems įtikti, nes be reikalo nersitės iš kailio. Kiti žmonės į jus projektuos viltis, kurias jūs tyčia ar netyčia griausite, jeigu elgsitės neatsakingai.

SVARSTYKLĖS. Ši diena gali pažerti neblogų staigmenų, tačiau kai kas gali pasikeisti į blogesnę pusę. Jums stipriai kenks emocinė įtampa, stresai, o jų išvengti bus nelengva. Venkite skubotų sprendimų, pareiškimų, jeigu nenorite padaryti klaidų.

SKORPIONAS. Jūsų pastangas vainikuos sėkmė, tik turėkite kantrybės atlikti užduotis iki galo ir išspręsti užsitęsusias problemas. Saugokitės apgavikų, vagių. Neplepėkite apie dalykus, kurių paviešinimas gali sukelti problemų. 

ŠAULYS. Būsite išlaidūs, nerūpestingi. Tačiau gali būti, kad į tikrovę sugrąžins ištuštėjusios kišenės ir antrosios pusės priekaištai. Pasisaugokite sukčių, venkite aferų.

OŽIARAGIS. Labiau nei tikri jausmai ir žodžiai šiandien tikėtina veidmainystė, apgaulės ir saviapgaulės, nesąžiningumas. Arba jums teks atsakyti už savo nekorektiškus žodžius.

VANDENIS. Būsite kupini įdomių idėjų, svajonių apie gražesnę ateitį, ypatingas keliones. Galima svarbi žinia iš toli arba pažintis su užsieniečiu. Verčiau atsisakykite rizikingų projektų.

ŽUVYS. Jums kels nerimą sveikatos, pelno, uždarbio, nuosavybės reikalai. Gali netikėtai pasisekti, tačiau dar didesnė tikimybė prašauti pro šalį. Regis, balansuosite ant ribos. Venkite demonstruoti dosnumą ten, kur tai nebūtina. Nebūkite pernelyg patiklūs.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite