Angle down Atgal

Sausio 6-oji: vardadieniai, astrologija

Sausio 6-oji - Trys Karaliai (Kristaus Apsireiškimas). Pirmasis šiais metais Saulės užtemimas.

Senoliai sakydavo, kad ant Trijų Karalių saulė jau gaidžio žingsnį žengia.

Saulės grįžimo šventės baigdavosi sausio 6-ąją, kai diena pailgėdavo „per vieną gaidžio žingsnį“. Šią šventę krikščionys sutapatino su Trijų Karalių švente. Šią dieną baigiasi ir kalėdinis laikotarpis.

Senovės Graikijoje tokia šventė sutapo su misterijomis Eleuse, į kurias atvykdavo romėnų imperatoriai ir atveždavo gimusiam Dionizui ir graikams dovanų. Krikščionys vietoj tos šventės įvedė Kristų aplankiusių Trijų Karalių šventę. Iš čia atsirado paprotys sausio 6-ąją persirenginėti Trimis Karaliais. Su krikščionybe tas paprotys atėjo į Lietuvą, tačiau buvo susipynęs su tradiciniais žiemos šventės užbaigimo elementais.

Krikščionybės laikais paplito paprotys ant durų bažnyčioje pašventinta kreida parašyti pirmąsias trijų karalių vardų raides: K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Kiekvienam karaliui skirtas kryželis prieš jo vardą reiškia išminčiaus šventumą. Pačioje pradžioje kryželiai būdavo rašomi virš kiekvienos raidės, taip sujungiant kryžių ir karūną.

Vėliau žmonės ėmė ženklinti savo namų durų staktas, tikėdami, kad užrašius šias raides namai bus apsaugoti nuo piktųjų dvasių.

Trijų Karalių dieną simboliškai užgesinamos ir Kalėdų eglės miestų aikštės, nupuošiamos eglutės namuose.

Sausio 6-ąją vyksiantis užtemimas bus dalinis. Jis bus matomas vakarinėje Azijos dalyje bei rytiniame Ramiojo vandenyno krašte. Jis prasidės 01.34 val. Lietuvos laiku. Maksimalus užtemimas vyks 03.41 val., o baigsis 05.48 val. Lietuvos laiku.

Sausio šeštoji - sekmadienis, 6-oji metų diena (paskutinė pirmosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 359 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Arūnas, Arūnė, Baltazaras, Kasparas, Merkelis, Živilė;

rytoj: Jaugeda, Jaugedas, Jaugėla, Jaugėlė, Julius, Liucidas, Liucijus, Liucilė, Liucina, Liucius, Raudvilė, Rūtenis;

poryt: Apolinaras, Eivada, Eivadas, Eivarda, Eivardas, Gintė, Medvaišas, Teofilis, Vilinta, Vilintas.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.41, leidžiasi 16.08. Dienos ilgumas - 07.27.

Šiandien - pirmoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Ožiaragio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Pasiektas tikslas retai išlaiko tą žavesį, kurį turėjo tuomet, kai jo siekėme“ (Plinijus).

**************

Astrologinė prognozė sausio 6-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Tikriausiai būsite nervingi, neramūs. Gali būti, kad teks taikytis prie nepalankių sąlygų, rizikuoti arba nuo desperatiškų poelgių stengtis sulaikyti kitus. Jei sugebėsite taikytis, laviruoti, situacija pagerės.

JAUTIS. Šiandieną protingiausia būtų vengti ginčų, įtemptų diskusijų, nes sunku bus įrodyti savo teisybę. Verčiau pasimokykite, paplanuokite ateities darbus, tikslus. Jeigu kur nors toliau vyksite, nepraraskite budrumo kelyje.

DVYNIAI. Šiandien lengva pasiduoti tiek panikai, tiek pagundoms. Jus vilios seksualiniai eksperimentai, finansinės avantiūros, lošimai. Galite susikompromituoti. Savanaudiški, klastingi poelgiai neliktų neįvertinti. Vienur gavę, kitur prarasite.

VĖŽYS. Būsite nervingi, jautrūs. Atsargiai elkitės su elektra, technika, įrankiais. Jeigu nesuvaldysite negatyvių emocijų, pykčio protrūkių, galite rimtai pakenkti santykiams su partneriais, draugais.

LIŪTAS. Nesusipratimų gali atsirasti dėl nenuoširdumo, egoizmo. Atsargiai vertinkite rizikingus pasiūlymus. Jei ką nors pirksite šeimos nariui, mylimam žmogui, turėtumėte aiškiai žinoti to asmens skonį, norus, antraip lengva neįtikti.

MERGELĖ. Galbūt teks imtis griežtesnių priemonių, auklėjant savo atžalas arba nukreipiant vaikus tinkamu keliu. Tikėtinos romantiškos fantazijos, tačiau kartu pasireikš pavydas, įtarumas.

SVARSTYKLĖS. Galite sulaukti priekaištų iš šeimos narių, kaimynų. Sunku bus įveikti inerciją, negatyviai veiks bet koks spaudimas, raginimas. Prislėgti gali artimam žmogui iškilusi problema.

SKORPIONAS. Tikėtinas bendravimas su giminaičiais, draugais ar kaimynais. Jūsų įžvalgumas ir aštrus liežuvis gali šokiruoti ne vieną pašnekovą. Labiau išryškės skorpioniškas „geluonis“ ir juodas humoras, įvairūs pokalbiai.

ŠAULYS. Gali būti, kad šiandien labiau pajusite, kaip jums trūksta materialinio ir dvasinio komforto, stabilumo. Tačiau kol kas atrodys, kad to neįmanoma išspręsti dėl pinigų ar pagalbos trūkumo.

OŽIARAGIS. Jūsų siela maištaus, atrodysite neramūs. Galite netinkamai išsišokti, sukelti konfliktus. Venkite emociškai įtemptų situacijų, stenkitės daugiau pabūti vieni, atsipalaiduoti.

VANDENIS. Jums atrodys, kad kažkas rezga prieš jus intrigas, nori apgauti. Gali būti, kad tai tėra jūsų vaizduotės padarinys. Visgi negalima ignoruoti intuicijos balso. Atsargiau su elektra, technika.

ŽUVYS. Jeigu nenorite pakliūti į bėdą, viską darykite nuosekliai, apgalvotai. Taktiškai bendraukite su aplinkiniais. Akivaizdu, kad nenuobodžiausite, nes jumis domėsis nemažai žmonių. Tik neapsigaukite, pasirinkdami kompaniją.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite