Autoriaus nuotraukose – Laisvės dienos paminėjimo akimirkos Zarasuose.
Angle down Atgal

Sausio 13-ąją zarasiškiai pagerbė Laisvės gynėjus

Sausio 13-ąją Zarasuose iškilmingai paminėta Laisvės gynėjų diena. Zarasiškiai dar sykį pademonstravo, kad nepamiršę prieš dvidešimt devynerius metus Lietuvoje vykusių tragiškų dienų. Pagerbti Laisvės gynėjus, prisiminti tas jau istorija tapusias dienas į Zarasų krašto muziejų susirinko zarasiškai, jų svečiai.

Šventė prasidėjo „Tautiška giesme“. Ją renginio dalyviai giedojo kartu su kameriniu ansambliu „Vilniaus arsenalas“ ir soliste Aiste Pilibavičiūte.

Muziejaus direktorė Ilona Vaitkevičienė pasveikino visus šios reikšmingos dienos proga, palinkėjo būti vieningiems kaip ir tomis lemtingomis sausio dienomis, visada branginti galimybę gyventi laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje, su dėkingumu ir pagarba prisiminti tuos, kurie iškovojo Lietuvos laisvę. Žuvusiųjų atminimą minėjimo dalyviai pagerbė tylos minute.

Renginio vedėjas muziejininkas pristatė Vasilijus Trusovas Zarasų krašto muziejaus parengtą fotografijų parodą „Po tėviškės dangum“. Jos autorius vilnietis Vitalis Vošteris. Jose eiliniai Suvieko krašto žmonės su savo darbais, rūpesčiais ir savo likimu. Daug jų vaikų nepamirštamo sausio įvykių metu gynė Lietuvos laisvę. Dvejose nuotraukose yra užfiksuotas šio krašto žmogus Albertas Guogis. Deja, jau šviesios atminties. Albertas Guogis buvo šių sausio įvykių aktyvus dalyvis, gynė Parlamentą.

Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius minėjimo metu džiaugėsi, kad kasmet Zarasų krašto žmonės gražiai pamini šią įsimintiną dieną. Žmonėms tai ne tik gedulo, bet ir pergalės diena. Arnoldas Abramavičius dar sykį priminė, kad šių lemtingų įvykių sūkuryje buvo ir zarasiškiai, jie aktyviai dalyvavo ginant laisvę, siekė laisvos ir nepriklausomos Lietuvos valstybės, jis pasidalijo išgyvenimais, kuriuos patyrė tomis dienomis. Mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius minėjimo dalyviams skaitė savo 1991 metų sausio mėnesį rašytą dienoraščio apie tas įtemptas dienas ištraukas. Jos ir šiandien akivaizdžiai byloja apie anų dienų žmonių ryžtą ir pasiaukojimą dėl laisvės, jau istorija tapusiais įvykių dramatiškumą.

Laisvės gynėjų dienos minėjimo Zarasų krašto muziejuje dalyvių laukė dar vienas įdomus, turiningas susitikimas. Lietuvos istorijos instituto direktoriaus pavaduotojo dr. Aurimo Švedo pranešimas „Lietuvos istorijos datų viršūnės ir Sausio 13-oji“. Pranešėjas Aurimas Švedas pateikė įdomių faktų, įžvalgų apie sausio įvykius, priminė svarbiausias Lietuvos istorijos datas, asmenybes ir jų reikšmę valstybės gyvenime.

Renginį labai praturtino kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas" koncertas. Nepagailėjo plojimų jo dalyviams Laimai Šulskutei (fleita), Rolandui Romoslauskui (altas), Sergejui Okruško (klavesinas) ir solistei Aistei Pilibavičiūtei (sopranas). Ansamblio dalyviai atliko muzikos klasikų kūrinius. Žinomų atlikėjų atlikti laiko patikrinti muzikos kūriniai, žaismingi operų fragmentai sukūrė nepaprastą renginio atmosferą.

Po renginio muziejuje minėjimo dalyviai rinkosi prie Zaraso ežero Apžvalgos rato. Čia tamsoje degė Atminimo laužas. Minėjimo dalyviai buvo vaišinami kvapnia ir skania koše ir karšta arbata. Dalyviams vakaro sutemose švietė, šildė ne tik laužo ugnis, bet ir šviesūs prisiminimai, draugiškas ir nuoširdus bendravimas.

Petras Ivanovas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite