Angle down Atgal

Šauniausių Jurbarko rajono ūkininkų pagerbtuvės vyks Raudonės pilyje

Jurbarko rajono savivaldybė, šio rajono Ūkininkų sąjunga ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko rajono biuras, tęsdami gražią tradiciją, surengė konkursą „Metų ūkis 2018“. Daugelį metų vykstantis žemdirbių konkursas išsaugojo savo esminę vertybę - pastebėti tuos, kurie vertinamais metais yra pasiekę didžiausią ūkio vystymosi pažangą.

Derliaus nuėmimo darbams einant į pabaigą, kaip skelbiama savivaldybės pranešime, konkurso komisija, vadovaujama Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorės Vidos Rekešienės, tris savaites lankė tuos, kurie šiemet pretendavo tapti konkurso „Metų ūkis 2018“ nugalėtojais.

„Ūkius šiam konkursui pasiūlė seniūnijos ir bendruomenės. Iš viso buvo aplankyti bei pagal patvirtintus konkurso nuostatus įvertinti 28 ūkiai. Kaip žinome, ūkiuose vykdoma skirtinga veikla, todėl išrinkti geriausius ir šiais metais buvo nelengva. Komisijos nariai dėkoja ne tik seniūnijų seniūnams, žemės ūkio specialistams, bet ir itin aktyviems bendruomenių nariams, kurie vertina tokių savo bendruomenės narių darbštumą ir bendruomeniškumą“, - apžvelgdama konkurso rezultatus, sakė V. Rekešienė.

Po ilgų diskusijų vertinimo komisija paskelbė konkurso „Metų ūkis 2018“ nugalėtojus. Pirma vieta atiteko Eržvilko seniūnijoje mišriu žemės ūkiu užsiimantiems Jonui ir Linai Liubancams. Antra vieta - augalininkyste užsiimantiems Vilmai ir Džeraldui Kučinskams, kurie sėkmingai augina grūdines kultūras Veliuonos seniūnijoje. Trečia vieta įvertintas Girdžių seniūnijoje esantis Astos ir Ričardo Girdžių mišrus žemės ūkis.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko rajono biuro vadovė Kristina Gakienė atkreipė dėmesį į tai, kad besibaigiantys metai ūkininkams buvo nelengvi dėl nuolat besikeičiančių oro sąlygų, kurios pakoregavo žaliavos perdirbimo procesą bei laukiamo derliaus ir kitos produkcijos kiekius. Tačiau nepaisydami sudėtingo sezono, ūkininkai ir toliau naudoja pažangias ūkininkavimo technologijas, taip pat naudojasi įvairiomis Europos Sąjungos paramos formomis, kurios ne tik padeda patyrusiems ūkininkams, bet ir skatina jaunimą dirbti žemę, kurti verslus. Šiemet rajone įregistruota dešimt naujų jaunųjų ūkininkų.

„Kasmet atsiranda ūkių, išsiskiriančių originalumu, išpuoselėtomis sodybomis, sukurta jaukia aplinka. Stebėtina, kiek išmonės, kantrybės ir darbo į tai įdėta. Pastebima, kad išpuoselėtų ūkių šeimininkai įkvepia ne tik savo kaimynus, bet ir aplinkinius sekti jų pavyzdžiu. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais seniūnijos, vietos bendruomenės teikia vis daugiau siūlymų ir kitoms šio konkurso nominacijoms: „Už netradicinės žemės ūkio šakos vystymą“, „Už sodybos aplinkos puoselėjimą“, „Už ūkyje išaugintos žemės ūkio produkcijos inovatyvų perdirbimą“, „Už bendruomeniškumą“, „Jaunasis ūkininkas“, - teigė Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Martynas Kursevičius, laikinai pavaduojantis skyriaus vedėją.

Šauniausiai šiemet ūkininkavę ir Jurbarko kraštui nusipelnę žemdirbiai, pasak rajono savivaldybės atstovės Linos Lukošiūtės, lapkričio 24-ąją bus pagerbti iškilmingame renginyje „Metų ūkis 2018“, vyksiančiame Raudonės pilyje. Čia Jurbarko rajono savivaldybės ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ taip pat bus apdovanoti labiausiai nusipelnę žmonės.

Po oficialiosios renginio dalies Raudonės pilyje vyks muzikos atlikėjos Evelinos Sašenko koncertas, paskui - bendra vakaronė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite