Fotografijos iš pirmojo Jaunimo muzikos festivalio koncerto. Fot. E. Tamošiūnas ir G. Domarkaitė.
Angle down Atgal

Saulius Urbonavičius-Samas patirtimi dalysis su jaunaisiais Šiaulių atlikėjais

2021 m. birželio 10 d. Fotografijos muziejaus stogo terasoje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks antrasis Jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai“ renginys. Dienos metu su Šiaulių pradedančiaisiais atlikėjais patirtimi dalysis grupės BIX lyderis, prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas, 19 val. vyks muzikiniai pasirodymai. Programoje: Danas Buivydas, Agnė Michalenkovaitė, S. Urbonavičius-Samas, grupės: „MaNNazz“, „geck“, „5:05“.

Praėjusią savaitę startavęs ir visą birželį Fotografijos muziejuje vykstantis Jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai“ visuomenei pristato garsių ir dar tik pradedančių savo karjerą Šiaulių atlikėjų kūrybą. Svarbi festivalio programos dalis – kūrybinės dirbtuvės, kurių metu scenos profesionalai dalijasi savo patirtimi su jaunaisiais Šiaulių apskrities atlikėjais ir padeda jiems tobulėti.

Ketvirtadienį su jaunimu kalbėsis virš 30 metų scenoje ir ilgametę darbo televizijos projektuose patirtį turintis S. Urbonavičius-Samas. Jis aiškinsis moksleivių muzikinius siekius ir nušvies, kaip atrodo pramogų pasaulio užkulisiai. „Kalbant su jaunimu, jaučiasi, kad tai – laisvėje išaugusios kartos, turinčios mažiau nereikalingų baimių“, – pastebi S. Urbonavičius, pabrėždamas, kad dažnai pradedantys kūrėjai būna arba per daug pasitikintys savimi, arba per kuklūs. Jauniesiems atlikėjams prodiuseris pataria pirmiausia išsiaiškinti, ar jie tikrai nori būti scenoje, ar turi kuo pasidalinti, o tada susitelkti ir nusiteikti darbui. Kūrybinėse dirbtuvėse visa tai bus apžvelgiama iš šou kūrėjų ir verslo pusės.

19 val. antrąjį jaunimo muzikos festivalio koncertą pradės grupė „geck“. Trys gimnazistai – Justas Totilas (gitara), Žygimantas Daujotas (bosinė gitara), Skomantas Ostašenkovas (būgnai) – susibūrė prieš kelis metus, kai vienas jų įsigijo bosinę gitarą, o kitas – minimalią įrašinėjimo įrangą. Iš pradžių jie improvizavo, kūrė bei įrašinėjo dviese, vėliau prie jų su gitara prisijungė Justas. Koncertas ant  Fotografijos muziejaus stogo bus pirmasis jų, kaip grupės, pasirodymas gyvai. Klausytojai išgirs įvairią instrumentinę programą nuo džiazo, funk iki sunkesnio roko.

19.30 val. pasirodys Danas Buivydas. Jo gebėjimas dainuoti buvo pastebėtas dar darželyje, nuo tada vaikinas ir nebesustojo: pradėjo dainuoti berniukų ir jaunuolių chore „Dagilėlis“, jau antroje klasėje mokėsi groti akordeonu, vėliau – klasikine ir bosine gitaromis. „Paėmęs į rankas akustinę gitarą greitai supratau, kad mano pašaukimas – dainuojamoji poezija“, – prisimena Danas. Paskatintas artimųjų, vaikinas paėmė rašiklį, popieriaus lapą ir ėmė rašyti eiles, kurioms vėliau su draugu adaptavo akordus. Taip prasidėjo kūrimo etapas, kurį įkvepia noras „paliesti bent vieną stygą klausytojo širdy ir priversti susimąstyti“. Danas planuoja studijuoti archeologiją, bet žada muzikos nepamiršti.

20 val. žiūrovai išvys grupę „5:05“. Jų repeticijos dažniausiai prasideda penkios minutės po penkių. Ar tai slepia šios grupės pavadinimas? Atlikėjai šypsosi – prasmių yra ir daugiau, tačiau svarbiausia ne pavadinimas, o muzika. Penki moksleiviai – Ieva Kazlauskaitė (vokalas ir gitara), Deimantė Žigaitė (saksofonas), Evelina Lemežytė (bosas), Robertas Tamošiūnas (būgnai), Arnas Dirmontas (gitara) – groja lengvą roką, džiazo stiliaus kūrinius ir daug dėmesio skiria savo kūrybai. „Įkvėpimą randame dviejuose visiškai nesiderinamuose dalykuose – ramybėje ir repeticijų triukšme“, – pasakoja grupės vokalistė, atskleisdama, kad dažnai dalį repeticijų skiria improvizacijoms, kurių fragmentai virsta dainomis. 2019 m. grupė gavo metų atradimo titulą Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimuose (ŠAMA), o jų ateities planuose – albumas. Grupės vadovas – Laimonas Tamošiūnas.

20.30 val. pasirodys Agnė Michalenkovaitė. „Muzika man yra gyvenimo būdas, mano meilė ir gyvenimas“, – pasakoja Agnė, kuri šiuo metu dirba muzikos pedagoge ir jaunimui bando įskiepyti meilę muzikai ir dainai. Atlikėją kūrybai įkvepia emocijos, sutikti žmonės ir įvairios situacijos, tad griežtas karantinas ir užsidarymas namuose Agnei buvo sunkus laikas, nesuteikęs peno kūrybai. „Visada žinojau, kad dainavimas – tai vienintelis kelias, kuriuo norisi eiti“, – pasakoja mergina.

21 val. susirinkusiems pasirodys grupė „MaNNazz“. Sutuoktinių duetas Kamilė Kielaitė-Sienkievič ir Bogdanas Sienkievičius savo kūrybą apibūdina kaip gydančią, raminančią žmones, kada nebūtina suprasti tekstus, o svarbiausia yra atmosfera. Tai atspindi ir grupės albumas „Hopes“.

„Labai džiaugiuosi, kad „Hopes“ buvo įkvėpta dvasinės kelionės, kuri prasidėjo prieš 7 metus ir vis dar tęsiasi“, – pasakoja Kamilė. Atlikėja yra kilusi iš Šiaulių ir nors dabar gyvena Vilniuje, dažnai čia svečiuojasi. „Kai koncertuojame Šiauliuose jaučiamės labai gerai ir, iš tiesų, jausmas likęs tas, kad esu namie“, – atskleidžia „MaNNazz“ vokalistė. Per karantiną grupė turėjo tiesioginės transliacijos pasirodymą, kuriuo ypatingai mėgavosi, dabar – džiugina galimybė pasirodyti gyvai.

21.30 val. vakaro koncertą užbaigs Saulius Urbonavičius-Samas, kurį išgirsime kitaip nei įprasta – akustiškai, su gitara. Klausytojams muzikantas atliks ir ankstyvosios savo kūrybos dainų.

„Tai vienas pirmųjų pasirodymų po griežto karantino – džiugu ir miela pabendrauti su žmonėmis, nėra nieko geriau nei pasirodyti gyvai, grįžti į gimtuosius Šiaulius“, – paskaoja muzikantas.

Jaunimo muzikos festivalis vyksta birželio 3, 10, 17, 25 d. 19 val. Programa skelbiama „Šiauliai gyvai“ facebook puslapyje, www.fotomuziejus.lt. Koncertų vedėjai Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai: Severinas Norgaila ir Aidas Matutis. Pertraukų metu, kai keisis atlikėjai, mušamaisiais improvizuos „Būgnų ratas“ ir Šiaulių kultūros centro perkusijos studija.

Organizatorius – VšĮ Sielai. Partneris – Fotografijos muziejus. Informacinis rėmėjas – žiniasklaidos grupė „Etaplius“. Draugai: „Garsas LT“, „Gubernijos“ duonos gira, „Saulės dukros“. Projektą dalinai remia: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite