Angle down Atgal

„Saulės žiedo“ šventiniame koncerte – išskirtinis Sauliaus Petreikio ir „World Orchestra“ pasirodymas

„Saulės žiedas“ garsėja savo kultūrų margumu ir įvairove, tačiau nepamiršta ir Lietuvos muzikantų, atliekančių ne tik lietuvių tradicinę muziką, bet ir egzotiškas kitų kultūrų melodijas. Šiandien šventinio koncerto „Lietuva – brangakmenis pasaulio kultūrų karūnoje“ metu išskirtinį savo pasirodymą su pasaulio orkestru („World Orchestra“) surengs kompozitorius, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.

S. Petreikis – netradicinis muzikantas. Baigęs klasikinio trimito studijas atlikėjas tuo neapsiribojo ir palaipsniui tapo Lietuvoje ir už jos ribų garsiu multiinstrumentalistu, pučiamųjų instrumentų virtuozu, liaudies muzikos žinovu ir kūrėju. S. Petreikis įvaldęs įvairius pučiamuosius instrumentus iš viso pasaulio. Jam pavaldūs ir kitų kultūrų muzikos instrumentai, nuo Lietuvos iki Karibų salų, Kinijos ir Indijos.

Šiauliuose vyksiantis S. Petreikio ir jo ansamblio „World Orchestra“ koncertas išskirtinis dėl dviejų priežasčių. Pirma, originali atlikėjų programa šią vasarą „Saulės žiedo“ senoje bus atliekama pirmą kartą, todėl muzikantai pasirodymo laukia su didžiuliu nekantrumu. Antra, siekiant aukščiausios muzikavimo kokybės, ilgametį kolektyvą sudaro bent kelios dešimtys muzikantų – tokią komandą pavyksta suburti tik ypatingiems koncertams. „World Orchestra“ yra tai, kuo aš gyvenu, tai visos pasaulio spalvos. Esu labai laimingas galėdamas groti su tokiais profesionaliais muzikantais. Retai kada ant scenos būna 40 atlikėjų. Tai netradicinis orkestras. Mano žiniomis, panašių kolektyvų Europoje yra tikrai nedaug”, – teigia S. Petreikis.

Kviečiame į spalvingą muzikos harmonijos versmę, kur susilies skirtingų pasaulio tautų instrumentai, temperamentai ir melodijos! S. Petreikis pasirodys šiandien (liepos 6 d.) 19 val. Didžiojoje „Saulės žiedo“ scenoje koncerto „Lietuva – brangakmenis pasaulio kultūrų karūnoje“ metu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite