Angle down Atgal

„Saulės“ ansamblis tarptautiniame festivalyje Brazilijoje pripažintas geriausia muzikos grupe!

Džiugi žinia atskriejo iš tolimosios Brazilijos – Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“ buvo pripažintas geriausia tarptautinio folkloro festivalio Nova Pratoje („16th International Folklore Festival of Nova Prata. 2nd FIDAF Brazil World Championship – WEB Edition) muzikos grupe. Gruodžio 5–6 dienomis šiame dėl pandemijos nuotoliniu būdu vykusiame prestižiniame folkloro festivalyje-konkurse dalyvavo muzikos ir šokių kolektyvai iš 15 šalių – Brazilijos, Singapūro, Serbijos, Portugalijos, Rusijos, Japonijos, Lietuvos, Italijos, Airijos, Nyderlandų, Kubos, Pietų Korėjos, Kazachstano, Pietų Afrikos ir Argentinos, o pats festivalis buvo tiesiogiai transliuojamas internetu ir per televiziją.

Festivalyje visų šalių kolektyvai turėjo pristatyti po dvi skirtingas programas, kurias nuotoliniu būdu vertino tarptautinė vertinimo komisija, sudaryta iš tarptauitinės asociacijos FIDAF ekspertų iš Turkijos, Filipinų, Ispanijos, Rumunijos, Guamo, Lenkijos ir Brazilijos. Šiaulių universiteto ansamblis „Saulė“ konkursui pateikė savo jubiliejinio koncerto ir praėjusiais metais vykusio tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ baigiamojo koncerto vaizdo įrašų fragmentus.

„Saulės“ ansamblio meno vadovas Darius Daknys ir visas ansamblis džiaugiasi šiuo aukštu tarptautiniu įvertinimu. „Labai smagu, kad mūsų atliekama muzika ir Šiaulių universiteto, Šiaulių ir Lietuvos vardas skambėjo ne tik Brazilijoje, kur vyko pats festivalis, bet ir visame pasaulyje. Dar smagiau, kad išsiskyrėme iš kitų kolektyvų ir buvome įvertinti. Visi festivalyje dalyvavę kolektyvai buvo labai aukšto lygio, kai kurie iš jų buvo net profesionalūs kolektyvai. Mūsų ansambliui šis laimėjimas yra labai reikšmingas, ypač šiuo metu, kai dėl pandemijos negalime kartu repetuoti ir koncertuoti. Tai didelė paskata nenuleisti rankų ir toliau dirbti, nors kyla nemažai iššūkių dėl kolektyvo ateities Šiaulių universitetui tapus Vilniaus universiteto Šiaulių akademija“, – sako meno vadovas D. Daknys.

Pasak Šiaulių universiteto kultūros projektų koordinatoriaus Zenono Ripinskio, „Saulės“ ansamblio sėkmė – nuolatinio ir kryptingo kolektyvo vadovų ir jo narių darbo rezultatas. Z. Ripinskis: „Ansamblio muzikinį lygį parodo pasiekimai tarptautiniuose renginiuose. Prieš dvejus metus ansamblis buvo pripažintas geriausiu muzikos kolektyvu tarptautiniame festivalyje Maljorkoje (Ispanijoje), o šį kartą – ir Brazlijoje. Tai iš tiesų džiugina, nes kolektyvas yra reprezentacinis ne tik mūsų universiteto, bet ir Šiaulių miesto kolektyvas, visada siekiantis aukščiausių tikslų. Šiemet, nors ir didžiają šių metų dalį užima pandemija, kolektyvo vadovų pastangomis pavyko įgyvendinti ir kitus savo planus – išleidome ansamblio meno vadovo D. Daknio autorinių ir aranžuotų kūrinių natų rinkinį ir naują „Saulės“ anasamblio muzikinį albumą. Norėtųsi, kad kolektyvas turėtų sąlygas tęsti savo kūrybinę veiklą, kad galėtų ir toliau repetuoti, koncertuoti ir džiuginti savo naujomis programomis“.

Tarptautiniame folkloro festivalyje Brazilijoje visi dalyvavę kolektyvai turėjo įsitraukti ir į kitus ne konkursinius renginius. „Saulės“ ansamblio specialiai parengti vaizdo įrašai buvo įtraukti į iškilmingų Šv. Mišių, skirtų taikai pasaulyje, transliaciją, taip pat ir į specialų festivalio projektą Brazilijos mokyklose.

Tarptautiniame festivalyje Brazlijoje buvo išdalyti ir kiti specialūs prizai. Prizas už geriausią kostiumą atiteko ansambliui iš Portugalijos, tarptautinės vertinimo komisijos specialus prizas buvo paskirtas Serbijos kolektyvui, o geriausia šokių grupe tapo kolektyvas iš Pietų Korėjos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite