Zenono Ripinskio nuotr.
Angle down Atgal

„Saulės“ ansamblis tapo tarptautinio konkurso „Mallorca World Folk Festival 2019“ laureatu

Maljorkoje (Ispanija) vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje-konkurse „Mallorca World Folk Festival 2019“ puikiai pasirodė Lietuvos atstovai – Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“. Tradicinės muzikos ir šokių atlikėjų konkurse, kuriame varžėsi ansambliai iš 14 pasaulio šalių, šiauliečiai pelnė geriausio muzikos kolektyvo vardą ir buvo apdovanotas specialiu prizu bei laureato diplomu.

Maljorkos sostinėje Palmoje pirmą kartą surengtame tarptautiniame pasaulio folkloro festivalyje-konkurse varžėsi folkloro atlikėjai iš Kolumbijos, Brazilijos, Turkijos, Rumunijos, Graikijos, Nyderlandų, Lenkijos, Rusijos, Indijos, Slovakijos, Bulgarijos, Italijos, Portugalijos ir Lietuvos.

Tarptautinė vertinimo komisija vertino įvairių šalių ansamblių šokių ir muzikos programas, stebėjo atlikėjų pasirodymus Palmos miesto aikštėse, dalyvių šventinį paradą istoriniame Palmos miesto centre. Konkurso rezultatai buvo paskelbti baigiamajame festivalio konkurso dalyvių koncerte vienoje iš Maljorkos sostinės prestižinių koncertų salių „Auditorium“, talpinančioje keletą tūkstančių žiūrovų. Konkurso šokių ansamblių laureatais tapo Bulgarijos, Brazilijos ir Turkijos kolektyvai. Specialus prizas už etnografinių tradicijų puoselėjimą atiteko Portugalijos, o už tradicinio kostiumo pristatymą – Lenkijos kolektyvams. Vertinimo komisija pažymėjo itin aukštą „Saulės“ ansamblio muzikalumą ir profesinį muzikantų meistriškumą, nulėmusį, jog Lietuvos kolektyvui buvo skirtas geriausio muzikos kolektyvo apdovanojimas.

Liaudiškos muzikos ansamblio „Saulės“ meno vadovas Darius Daknys kartu su kolektyvu džiaugiasi didžiule sėkme tarptautiniame konkurse, nors prisipažino, jog konkurencija buvo didžiulė, o konkurso reikalavimai – labai griežti. „Džiaugiamės, jog Lietuvos ir Šiaulių vardas skambėjo šioje tolimoje šalyje ir mes buvome taip puikiai įvertinti. Noriu padėkoti visiems kolektyvo nariams – muzikantams, šokėjams, dainininkams, taip pat šokių grupės vadovei Adelei Gružienei, vokalinės grupės vadovui Eugenijui Andruliui ir kultūros projektų vadybininkui Zenonui Ripinskiui už didelį ir atsakingą darbą rengiantis šiam konkursui, nors nebuvo taip paprasta parengti programą ir rasti finansinių galimybių į jį išvykti. Festivaliui-konkursui Maljorkoje pradėjome rengtis dar nuo praėjusių metų rudens, kai buvo gautas kvietimas dalyvauti šiame prestižiniame renginyje. Darbą sunkino tai, jog universitete neturime scenos ir repetuoti tenka ant cementinių šokių salės grindų. Žinojome, kad festivalyje dalyvaus labai stiprūs kolektyvai iš įvairių šalių ir neapsirikome, nes visų atvykusių šalių atlikėjų meninis lygis buvo labai aukštas. Pakonkuruoti su Brazilijos, Turkijos ar Bulgarijos šokėjais mes vargu ar galėtume, nes šias šalis reprezentavo dauguma profesionalūs atlikėjai. Man, kolektyvo meno vadovui, norisi tik pasidžiaugti, jog ir mūsų ansamblio šokėjai, į kolektyvą įsilieję tik nuo šių mokslo metų pradžios, pasirodė puikiai, nusipelnė aplodismentų ir konkursinėje programoje, ir visuose kituose renginiuose. Iš Ispanijos grįžome pasiekę puikų rezultatą, patyrę begalę įspūdžių“, – sako „Saulės“ ansamblio meno vadovas Darius Daknys.

Šiaulių universiteto kultūros projektų vadybininkas Zenonas Ripinskis, ant kurio pečių buvo užgriuvę itin daug šios išvykos organizacinių rūpesčių, liko patenkintas pasiektais rezultatais. „Tikėjausi, jog visų įdėtas darbas duos gerus rezultatus. Mūsų kolektyvas Maljorkoje buvo dėmesio centre tiek koncertų salėse ir Maljorkos aikštėse, kur vyko kiti renginiai, tiek tarp festivalio dalyvių, kurie kartu draugiškai gyveno viename iš Palmos viešbučių kompleksų. Iš savo daugiametės patirties galiu drąsiai teigti, jog visiems dalyviams buvo sudarytos puikios nakvynės sąlygos, patiektas puikus ir įvairus maistas, ko kartais pritrūksta festivaliuose. Ši išvyka parodė, kad ansamblis „Saulė“ ir toliau pagrįstai yra laikomas vienas geriausių akademinio jaunimo meno kolektyvu Lietuvoje, puikiai reprezentuojantis Šiaulius ir Lietuvą pasaulyje“, – teigia Z. Ripinskis.

Vis dėlto nedaug nedaug trūko, jog ansamblis būtų neišvykęs į į šį tarptautinį festivalį-konkursą Ispanijoje. Anot Z. Ripinskio, dar niekada nebuvo taip sunku rasti lėšų, kaip šį kartą. Trečdalį kelionės bilietams reikalingos pinigų sumos surinko patys dalyviai, o kitą dalį skyrė Šiaulių universitetas bei nuolatiniai mūsų rėmėjai – Šiaulių rajono ūkininkai Ilona ir Petras Baristos. „Net keletą kartų dėl paramos išvykai į šį tarptautinį festivalį-konkursą kreipėmės į Šiaulių miesto savivaldybę tačiau lėšų, deja, nebuvo skirta. Tenka apgailestauti, jog neturime miesto administracijos ir kultūros tarybos palaikymo, nors visuose festivaliuose ar koncertuose reprezentuojame savo miestą“, – apgailestavo Z. Ripinskis.

Grįžęs iš tarptautinio festivalio Ispanijoje, „Saulės“ ansamblis ilsėtis neturės kada – balandžio 13 d., šeštadienį, dalyvaus Lietuvos universitetų liaudiškos muzikos šventėje „Universitas Vilnensis“ Vilniuje, taip pat filmuosis laidoje „Duokim garo“ LRT televizijoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite