Angle down Atgal

Saulės akiniai: nuo mados iki kokybės

Kaip išsirinkti kokybiškus saulės akinius ir į ką būtina atkreipti dėmesį, pasakoja optikos „Ingena“ direktorius Genadijus Petrušinas:

– Vyrauja klaidinga nuomonė, kad saulės akiniai reikalingi tik vasarą. Priešingai – jie net svarbesni pavasarį, rudenį ir žiemą, nes saulė tuo metu yra kur kas žemiau, ir ultravioletiniai (UV) spinduliai plieskia tiesiai į akis. Vienintelė mūsų akių apsauga – ragena – ilgainiui suplonėja.

Saulės akiniai nėra tik madingas akcentas, visada reikia atkreipti dėmesį į jų kokybę. Dauguma brangių vardinių akinių nėra tokios kokybės, kokios tikimasi. Didžiausia jų bėda – prasti lęšiai, kurie gaminami vien rinkodaros tikslais – akinius su gerais lęšiais žmonės nešios 2–3 metus, o mada juk keičiasi kasmet.

Geriausias variantas – saulės akiniai su apsauga nuo UV spindulių ir su „Blue balance“ danga. Be to, reikia rinktis poliarizuotus akinius, nes jie sulaiko iki 400 nanometrų skleidžiamas UV bangas.

Tiems, kas ieško tikrai aukštos kokybės akinių, siūlau juos gamintis individualiai. Pasirinkus tinkamą ir geros kokybės rėmelį, žalsvą, rusvą ar pilką poliarizuotą akinių lęšį, kuris gali būti ir su dioptrijomis, uždėjus iš vidaus antirefleksinę dangą, galima pagaminti pačios aukščiausios kokybės akinius, kurių nenusipirksite jokiame madingame salone.

Mūsų optikoje dirbantys specialistai pasirūpina kiekvienu klientu asmeniškai. Tokių optikų Lietuvoje tikrai nėra daug. Darbuotojas parenka akinius arba suranda ligą ir siunčia pas oftalmologą, jei to nereikia, parenka akinių stiprumą, padeda sukurti norimą stilių, pats užsako, pagamina akinius ir pats atiduoda klientui. Bendraudami su klientu, galime stebėti, kokia žmogaus laikysena, kaip sėdi, suka akis ar visą galvą, yra kairiarankis ar dešiniarankis, sudėtingesnius akinius renkant net įvertiname, ar klientas cholerikas, sangvinikas ir pan.

Akinius reikia plauti tekančiu šiltu vandeniu su muilu. Saulės akinius po atostogų rekomenduojame atnešti į optiką, kad ultragarso vonelėse iš plyšelių išvalytume visas mikrodaleles, galinčias juos subraižyti. Jei akiniai gaminami pas mus, iškart uždedame nanodangą, kuri apsaugo nuo įbrėžimų. Valant servetėlėmis ir įvairiais skysčiais, galima subraižyti akinius, pažeisti, rėmą, išbalinti kojeles.

Optika „Ingena“

Vasario 16-osios g. 44A, Šiauliai

Tel. (8 41) 520 637, mob. 8 680 90 545

Darbo laikas: I–V 9–18 val., VI 9–16 val.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite