Angle down Atgal

Saulėgrąžų laukas Radviliškio rajone - fotografijoms ir gerai nuotaikai

Šalia kelio Šiauliai–Panevėžys, visai prie pat Burbiškio dvaro, garsėjančio didžiuliais pavasarį pražįstančiais tulpių laukais, tarsi saulė nusileido.

Čia pražydo saulėgrąžos. Didžiulis jų laukas kviečia fotografuotis visus norinčius. Smalsuolių ir pravažiuojančiųjų netrūksta, o lauko šeimininkė ne tik kad nepyksta ant fotografuotis sustojančiųjų žmonių, bet ir džiaugiasi jais.
„Visada smagu žmonėms gerą nuotaiką dovanoti. Per karantiną, pasitarę su šeima, sugalvojome turimą žemės sklypą užsėti saulėgrąžomis. Ne ūkininkai, menininkai mes, be veiklos negalime sėdėti nė minutės. Naudos neturime, bet emocinę vertę kuriame“, – juokavo sodybą šiuo metu tvarkanti Elžbieta Karaliūtė, energinga ir veikli jauna moteris, vadovaujanti Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centrui, įsikūrusiam Pakiršinyje.
2019 metais jos vadovaujama įstaiga buvo suorganizavusi 400 edukacijų, begalę renginių ir prisidėjusi prie Pakiršinio bendruomenės vykdomų projektų. Pakiršinio dvarą ir jose vykdomas edukacijas Lietuvoje žino daugybė mokyklų, įstaigų. Per karantiną sustojus edukacijų veiklai, E. Karaliūtė pati važinėjosi po Radviliškio rajoną ir fotografavo paminklinius akmenis ir koplytstulpius, rinko pasakojimus ir sukūrė virtualų jų albumą, liepos pabaigoje organizavo pirmąjį Lietuvoje šaltibarščių čempionatą, o dabar garsina Radviliškio rajoną pasitelkusi saulėgrąžas. Saulėgrąžos tarsi ir pasirinktos viską apgalvojus, nes Radviliškio rajono oficialios vėliavos spalvos – geltona ir balta, o Radviliškio herbo spalvos – juoda ir sidabrinė. Fotografuotis norinčiais žmonėmis pasirūpinta - įrengti palypėjimai, pastatytas geltonas dviratis, įrengtas romantiškas kampelis dviem, o socialinio tinklo paskyroje „Molinė saulėgrąža“ pateikta idėjų, kaip galima nusifotografuoti.
Šiuo metu remontuojamą sodybą „Molinė saulėgrąža“ valdo šeimos pagrindu sukurta bendruomenė „Trys karaliai”. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite